כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  עיצוב ישראלי במילנו 2000 – גליל פלסטיק צהוב שמתיישבים לתוכו

עיצוב ישראלי במילנו 2000 – גליל פלסטיק צהוב שמתיישבים לתוכו

הנוכחות הישראלית ביריד הרהיטים במילנו היא תופעה חדשה יחסית, ומעוררת סקרנות. כאן: גליל פלסטיק צהוב שמתיישבים לתוכו לאחר כיפוף חלקו העליון של הגליל (ערן אפלבאום, "בצלאל)

מאת: צילום:


גליל פלסטיק צהוב שמתיישבים לתוכו לאחר כיפוף חלקו העליון של הגליל (ערן אפלבאום, "בצלאל)ביומון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" התפרסם, במהלך יריד הרהיטים במילנו, סיכום ראשוני של היריד מאת הכתבת ויוויאנה קאזאם. בין שאר הרשמים והחוויות שסקרה היא הקדישה כמה מלים לכוכב העיצוב הישראלי הבינלאומי רון ארד, שהפתיע הפעם בגופי תאורה חדשים, והוסיפה הערה: "הישראלים בלטו הפעם כקבוצה מעניינת ומסקרנת".  הנוכחות הישראלית במילנו היא תופעה חדשה, יחסית, והיא פוזרה הפעם הן בסלון עצמו, ב"פיירה" (גני התערוכה),  והן ב"פואורי פיירה": בגלריות שמחוץ לסלון. איילה צרפתי הציגה בביתן "אאורולוצ’ה" את עבודותיה החדשות, שאחת מהן כבר הצגנו בבנין ודיור טרם צאתה למילנו. עד כמה שידוע לי היא זכתה להצלחה ולהזמנות רבות. הסטודנטים מהמחלקה לעיצוב המוצר של "בצלאל" הופיעו בשדרה של בתי הספר לעיצוב ולאמנות ב"סלונה סאטליטה", ביתן 9 ביריד, שבו מציגים מעצבים צעירים וחדשניים. שם גם הופיע בפעם השנייה נתנאל גלוסקא עם כורסת עץ מאסיבית ורהיט נוסף מעץ מכופף. גלוסקא, שכוכבו דרך כבר באירופה ומעמדו מבוצר למדי, סיפר לי שבשנה הבאה הוא לא יופיע יותר על תקן של צעיר מבטיח. הוא כבר קיים.  מחוץ לפיירה הציג כתבנו באיטליה, אלי רוזנברג, שהקים יחד עם שותפו האיטלקי אלסנדרו ביאנקיני את קבוצת "עוז"  .OZגופי התאורה שלי אלי ואלסנדרו הוצגו בסאלונה סאטליטה במסגרת התערוכה על חומרים חדשים (ראו כיסוי במדור "ירידים ותערוכות"). בגלריה הוא הציב כיסא ושרפרף חדשים מחלקי פלדה גמישה המתחברים זה לזה ברוכסנים. הופעה מכובדת ומסקרנת היתה לשלושת המעצבים יעקב קאופמן, חנן דה-לנגה וטל גור. השלושה חברו לקבוצה בשם "יאללה", והציגו עבודות שכבר הושקו קודם לכן בגלריה "פריסקופ" בתל-אביב, וכן כמה עבודות חדשות. להלן כמה דוגמאות על קצה המזלג.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה