כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  עיצוב ישראלי – טלי גיל: קווים לא פטפטניים

עיצוב ישראלי – טלי גיל: קווים לא פטפטניים

הרהיטים שלה, רובם עשויים עץ, מגוונים מאוד ולעתים קרובות מותאמים ללקוח המזמין ולסביבה לה הם מיועדים. הרהיטים מאופיינים בקווים נקיים ו’לא פטפטניים’, כדבריה, בטוהר חומרים, בפרופורציות ’נכונות’ ובגימור מוקפד להפליא.

מאת: צילום:


כששואלים את טלי גיל, מעצבת רהיטים, מה הדבר הכי חשוב לה בעבודה היא משיבה: ש"לאנשים יהיה נעים לחיות עם הרהיט שעיצבתי". הרהיטים שלה, רובם עשויים עץ, הם מגוונים מאוד ולעתים קרובות מותאמים ללקוח המזמין ולסביבה לה הם מיועדים. "יש אנשים", היא מספרת, "שאני מסתכלת עליהם וישר יודעת שמתאים להם עץ בוק". את האהבה לעץ גילתה גיל, לאחר שסיימה את לימודיה במכון הטכנולוגי בחולון והתחילה לחפש חומרים לעבודה. "ברגע שגיליתי את העץ", היא מספרת, "היה לי ברור שאני צריכה לדעת עוד". את הידע רכשה ב"מכללה לאומנות הריהוט והעץ" באמסטרדם, שם גם החלה את דרכה כמעצבת עצמאית. ואכן, מרבית האובייקטים שלה עשויים עץ, בתוכו היא משלבת חומרים דוגמת פורמייקה, נחושת וברזל.  הרהיטים מאופיינים בקווים נקיים ו’לא פטפטניים’, כדבריה, בטוהר חומרים, בפרופורציות ’נכונות’ ובגימור מוקפד להפליא. "אנשים נוגעים ברהיטים," היא מסבירה, "לכן נורא חשוב לי שהמגע יהיה נעים – זה לא תמונה על הקיר".לאחר שהות של שש שנים בהולנד חזרה גיל לארץ, התקבלה כחברה בכפר האמנים עין הוד ופתחה סדנה לעיצוב וייצור רהיטים.   בסדנה היא עובדת בעיקר על הזמנות, אבל מדי פעם מתפנה גם לעבודות אישיות עם זיקה לאבסטרקטי, האמוציונלי והאסוציאטיבי, דוגמת העבודות שהציגה בספטמבר האחרון ב"פריסקופ", הגלריה התל-אביבית לעיצוב. בסדנה שלה, גיל אחראית מלאה לכל שלבי העיצוב והביצוע של האובייקטים. "אין לי פועלים קבועים", היא אומרת, "כי חשוב לי מאוד לשמור על עצמאות".    

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה