כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  עלינו לקומת הקרקע

עלינו לקומת הקרקע

פרוייקט המאה קורם עור וגידים: בית פרטי, פעיל ואמיתי מצמיח קירות, תקרות ועמודים בעקביות ובקצב הנכון. מתחילים כבר לראות את גבולות החדרים, אותם תעצבנה שש מעצבות שונות בששה סגנונות שונים.

מאת: צילום:


בניית הבית מתקדמת. אחרי שהקדשנו תשומת לב לפעולות האיטום הנדרשות, ודקדקנו  בהכנת תשתיות נכונות,  המיועדות לתיפעולו העתידי של הבית, יצאנו מקומת המרתף, ועלינו קומה. הקבלן בן עזרי אושר, יצק את תקרת המרתף, שהיא גם רצפת קומת הקרקע. עמודי היסוד של קומת הקרקע התרוממו עד לגובה התקרה, והחלה בניית הקירות. מה שעד היום השתקף מהתוכניות בלבד הופך להיות ממשי ומרגש.המעורבות שלנו בבניית הבית גוברת עם כל שורה של בלוקים. חדוות היצירה שזורה בהערכה רבה לעבודתו של הקבלן, שהוא החוליה המבצעת. למעשה, הוא נמצא באתר הבנייה יום יום, ובאחריותו לא מעט דברים, למרות כל היועצים והמפקחים.הדברים המעידים על איכות עבודתו של קבלן: * הבנת התוכניות ויישומן המדויק – חוסך תיקונים, המעכבים את העבודה. * הקפדה על שימוש בחומרים מעולים, וטיפול נכון בכל חומר. לדוגמא:1.  השקיית בטון לצורך חיזוקו. 2. חיתוך מדויק של הבלוקים באמצעות דיסק יהלום, 3.  הקפדה על הכנת ה"קוצים", היוצאים מן העמודים, ומתחברים לחגורות האנכיות. 4 . הקפדה על שימוש מתמיד בוויברטור במהלך יציקות הבטון, דבר מקנה ליציקה מסת חומר נכונה, חוזק ומראה חלק.  * דיוק – עבודת טפסנות מקצועית, המייצרת: עמודי בטון ישרים וחלקים, שורות בלוקים ישרות, כמות טיט בין הבלוקים, שממלאת את כל הרווחים, קירות מאוזנים לכל אורכם, פתחי חלונות מדויקים, המסתיימים בבלוק שלם, יציקות ספי חלונות מדויקות. * אחריות ואיכפתיות – הקבלן מתרגם בפועל את תוכניות הבנייה לבית ממשי. מכל סיבה שהיא יכול להיווצר במהלך הבנייה מצב, הדורש התייחסות נוספת והתייעצות עם האדריכל. במקרים כאלה לקבלן שתי אפשרויות. האחת, "לשחק אותה ראש קטן", ולהמשיך את הבנייה למרות חוסר הבהירות, אפשרות שנייה – לברר ולבדוק. שיתוף פעולה הדוק בין קבלן לאדריכל/מנהל פרויקט,  היא ערובה לאיכות הבניה.       * גולת הכותרת של עבודת הקבלן היא ניהול נכון של צוות עובדים, דבר הבא לידי ביטוי בקצב התקדמות הבנייה, בניקיון השטח, איחסון ובשמירת חומרי הבנייה ובהתייחסות מכובדת לעבודתם של אנשי המקצוע, הפועלים באתר: חשמלאים, שרברבים ואחרים. * תיזמון נכון, שמתחיל בהזמנת חומרים ומרכיבים בבנייה כך שיהיו בכמות הנכונה ובזמן המדויק, כמו כמות העצים, המסמרים וכלי העבודה, הנדרשים לעבודות הטפסנות ולבניית הקירות, ומסתיים במספר העובדים בצוות, שיתאים בדיוק למטלות על פי התקדמות הבנייה.את פרטי עבודתו של הקבלן לא רואים, בסופו של דבר. חיפוי הקירות בטיח, קירות גבס, צבע ואלמנטים אחרים של עיצוב פנים וחוץ מכסים את עבודתו של הקבלן, אבל, אלה שגרים בבית בוודאי מרגישים. חומרי הבנייה הבסיסים נקראים חומרים אפורים. כך גם עבודתו של הקבלן. בתום הבנייה מזכירים, בדרך כלל, את האדריכל ואת המעצבים, ומה עם הקבלן, זה האחראי לביצוע חלומם של הדיירים והמתכננים? בפרוייקט המאה אנו שמחים לציין את אושר בן עזרי,  הבעלים של חברת ש.י.א. עינב בע"מ מכפר הרא"ה, המיישם ומבצע את בניית הבית בדרך מקצועית, נעימה, במלוא האחריות וגם מעבר לכך. עוד על פרוייקט המאה בגיליון הנוכחי: תכנון הסלון והמטבח, הממוקמים בקומת הכניסה, שעוצבו על ידי רונית טל, על חומרים ומכשירים במטבח, על הגג ויופיים של קורות העץ הנגלים בתוך הבית , עבודות הזכוכית, עיצוב וביצוע ריהוט מיוחד לסלון, כתבה כללית על סוגי שיש ואבן, אקווריום כאלמנט דומיננטי בעיצוב הסלון והמטבח, צבע, מתגים, התקדמות טכנולוגית, שואב אבק נסתר, קמין גלוי ועוד.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה