כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  פאריז – תערוכה של בוגרי בתי הספר הצרפתים לעיצוב

פאריז – תערוכה של בוגרי בתי הספר הצרפתים לעיצוב

חובבי העיצוב בפריז נחשפו לאחרונה לתוצרת טרייה של הבוגרים שלהם, בתערוכה שהתקיימה בגלריה "ויא" שברחוב דומניל, לא הרחק מבית האופרה באסטי.

מאת: צילום:


גם חובבי העיצוב בפריז נחשפו לאחרונה לתוצרת טרייה של הבוגרים שלהם, בתערוכה שהתקיימה בגלריה "ויא" שברחוב דומניל, לא הרחק מבית האופרה באסטי. בתי הספר הצרפתיים נקראים לעתים "בית ספר לאמנות שימושית", "לאמנות דקורטיבית", "ליצירה תעשייתית", ולעתים "בית ספר לאמנויות היפות".  כך או כך, "לא תמיד מושם בבתי הספר הללו דגש מספיק על הקשר בין עיצוב ותעשייה", כתב בהקדמה לקטלוג של התערוכה מישל בואיסון, הממונה בגלריה על קשר עם מעצבים. כדי לחזק את הקשר הזה ולתווך בין צורכי התעשייה לבין הכשרונות והפנטזיה של הסטודנטים הצעירים, מציעה "ויא" את החלל שלה לתערוכות עיצוב שבהן מציגים הצעירים פרוייקטים מנומקים, המדגימים את השלבים השונים, החל מהרעיון ועד למוצר המוגמר.בתי הספר שבוגריהם הציגו בתערוכה הם: Shanti-Paul Nguyen-Geslin, Esad de Reims, Damien Robach, Iav Orleans, Johann Aumaitre , Ensad, Florence Lezama, Ensci, Dimitri Delmas, L’Ecole des Beax-arts de Saint-Etienne, Ecole Pivaut, Stephane Solnon. בתערוכה הוצגו בעיקר רהיטים וכלים, וכפי שאפשר להיווכח מהתצלומים – רמת הגימור של העבודות היתה מעולה, מה שאי אפשר לומר לגבי חלק גדול מעבודותיהם של התלמידים הישראלים. הסברים לתמונות למעלה – זוהי "כורסא", שכשמה כן היא. עיצב אוצה ג. בארדה, מבית הספר Ensad.למטה מימין לשמאל – כורסת "פשה" שבה שתי חטיבות ריפוד, כחולה וצהובה, נכנסות זו בתוך זו, והן נשענות על מסגרת ורגלים ממתכת דקה. המעצב: ל. וידליה מביה"ס Ensad.כיסא מפלסטיק אדום )מושב ומשענת( ואלומיניום )רגליים ותמוכות למשענת(. עיצוב: ז’. תאלר, מביה"ס Iav מהעיר אורליאן.מערכת אחסון המורכבת מארוניות עץ על גלגלים, המחוברות רק בגב הארוניות, ועיצובן מאפשר להן להתארגן בצורת גל. המעצב: פ. ויגואי ביה"ס Ensad.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...