כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  פרויקטים אחרים (2)

פרויקטים אחרים (2)

מאת: צילום:


כיסא פיל של נעמה קיסוס(1), בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי באסכולה ממד. הכיסא בנוי מלבד מוקשה בדימוי של פיל, כשיריעות הלבד משוחררות ולא מודבקות לבסיס. כיסא משעשע ומושך את העין, הן לילדים והן למבוגרים התרים אחר ייחוד ודימוי.
עופרי סת (2), מויטל יצרה סדרה מעניינת של מושבים הנשענת על הצורה של צווארון גולף. היא לקחה שני סוגים של סיבים – כותנה וסיב סינתטי פלסטי, הלבישה את האריג הייחודי שיצרה בתבנית, הכניסה לתנור והקשתה את הצורה. התוצאה היא אורגנית, נעימה, ייחודית ויוצרת זיקה לעולם האופנה. עכשיו, לאחר האיחוד עם שנקר, דיאלוג פתוח כזה של מחלקה לעיצוב תעשייתי עם עולם האופנה נראה אך טבעי.
עינן קינצ'י (3), מהמחזור האחרון של ויטל, עיצב סכו"ם. הוא לא התייחס אליו כאל סט שחייב להיות בעל אופי עיצובי אחיד, אלא שאב השראה לכל פריט ממקורו. למשל, את הסכין עיצב בזיקה לאבן הצור שהיתה הסכין הראשונה בהיסטוריה. את הכף ואת הכפית יצר באזכור לעלה – ששימש כלי שאפשר לשאת בו נוזלים. ואילו המזלג נוצר בהשראת שלד של כף היד. כך, חוויית האוכל נעשית ססגונית יותר וגם מזכירה את המקור הטבעי שלה. קשה ליצור אינטרפרטציה עיצובית טובה של מקורות מן הטבע; עינן מצליח בכך ויוצר שפה ייחודית לכל אחד מהכלים בסכו"ם.

הערה : צריך לאחד עם כתבה פרויקטים אחרים (1)

 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה