כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  צובעים את העץ – צביעה בשיטת ההלבנה

צובעים את העץ – צביעה בשיטת ההלבנה

קיימות שיטות רבות לצביעה דקורטיבית של רהיטי עץ. אחת מהן היא ההלבנה, המעניקה לרהיט מראה כפרי-ים תיכוני טבעי וייחודי ומדגישה את מרקמו של העץ.

מאת: צילום:


קיימות שיטות רבות לצביעה דקורטיבית של רהיטי עץ. אחת מהן היא ההלבנה, המעניקה לרהיט מראה כפרי-ים תיכוני טבעי וייחודי ומדגישה את מרקמו של העץ. לפניכם שיטת ההלבנה הבסיסית הכוללת כמה תהליכים פשוטים המעשירים את המראה המולבן ומוסיפים לו גוון ועניין.חומרים:צבע סיד (פוליסיד)מברשת פלדהמברשת צבענייר שיוף מס’ 400נייר שיוף מס’ 180 או 0לכה שקופה על בסיס מים הצביעה תיעשה על רהיט עץ ( מאורן או מאלון) נקי ללא צבע או לכה קודמים. אם ברצונכם לחדש רהיט ישן, הסירו תחילה את שכבת הצבע או הלכה בעזרת נייר שיוף או בעזרת מסיר צבע מתאים.לפני שמתחילים בצביעת הרהיט מומלץ לנסות ולבדוק את המראה המתקבל על משטח עץ שישמש כדוגמא. תהליך עבודה:1. מברישים את הרהיט או את לוח העץ במברשת פלדה, עם כיוון הסיבים – כדי להעמיק את החריצים הטבעיים (ראה תמונה).2. מורחים על הרהיט כמות נדיבה ואחידה של פוליסיד וממתינים לייבוש (ראה תמונה).3. משייפים את הרהיט בנייר שיוף 180, נגד כיוון הסיבים, ומסירים את עודפי הסיד. הסיד הנותר נתפס בין סיבי העץ ובין החריצים שהעמקנו. ( מריחת הלכה בהמשך תכהה את המראה המולבן, כך שאם ברצונכם במראה לבן יותר שייפו רק מעט ובעדינות והסירו את עודפי הצבע).4. מורחים שכבה ראשונה של לכה על בסיס מים וממתינים לייבוש.5. משייפים את הלכה בנייר שיוף עדין (מס’ 400), מנגבים את האבקה הלבנה שהתקבלה, מורחים שכבה שנייה של לכה וממתינים לייבוש סופי (ראה תמונה).רעיונות פשוטים נוספים לצביעת רהיטים: * אפשר להוסיף לצבע הסיד אבקת פיגמנט, שתעניק לרהיט גוון עדין של צבע.* כדי לקבל רהיט במראה צבעוני ועדין – מרחו על העץ צבע אקרילי כלשהו, המתינו לייבוש, ולאחר מכן החלו בתהליך ההלבנה הרגיל . הגוון הצבעוני שיתקבל ישתלב היטב עם הפסים הלבנים החרוצים בעץ.* אפשר לצבוע את הרהיט בצבע שקוף ("ווש") ולאחר מכן להתחיל בתהליך ההלבנה הרגיל. לפני או אחרי ההלבנה אפשר להוסיף דוגמאות צבעוניות ביד חופשית או בעזרת שבלונות (כדוגמת השרפרף והמתלה שבתמונה). ניתן לצייר את הדוגמא לפני מריחת הסיד, ואז יתקבל עיטור מולבן הנראה כציור עתיק או מקולף.* על ידי מריחת הסיד ושיופו בצורה לא אחידה, אפשר ליצור טקסטורות שונות על העץ וכן להבליט או לכסות אזורים שונים ברהיט.          

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה