כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  ציור חדש במראה ישן – עבודות האומנות של חנה פרחי קלוס

ציור חדש במראה ישן – עבודות האומנות של חנה פרחי קלוס

עבודות האומנות שיוצרת חנה הן שיחזור אישי בקולאז’ וצבע של איורים מתוך ספרים ישנים. העבודות הדקורטיביות, שנראות כמו פריטי רהיט עתיקים, משולבות במסגרות ממוחזרות שנעשו מחלקי דלתות וחלונות ישנים.

מאת: צילום:


עבודות האומנות שיוצרת חנה הן שיחזור אישי בקולאז’ וצבע של איורים מתוך ספרים ישנים. העבודות הדקורטיביות, שנראות כמו פריטי רהיט עתיקים, משולבות במסגרות ממוחזרות שנעשו מחלקי דלתות וחלונות ישנים. חנה פרחי קלוס – ציירת, מאיירת וגרפיקאית – נולדה בתל אביב וחיה כיום בקיבוץ הסוללים. היא למדה בעבר ציור בעין הוד ועיצוב גרפי במכללה על שם נרי בלומפילד שבחיפה, ובמשך עשר שנים ניהלה יחד עם שותפה סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי בתל אביב בשם "סטודיו שתיים".  במסגרת הסטודיו עיצבה והפיקה עבודות שכללו כרזות ותוכניות עבור תאטרון "הבימה", "בית לסין" ותאטרון באר שבע, ובנוסף עסקה בעיצוב תדמית לחברות שונות ובאיור ספרי קריאה ולימוד לילדים בגיל הרך.כיום חזרה לעסוק בציור חופשי, או כדבריה, בגרפיקה אומנותית. "לאחר כמה שנים של עבודה עם המחשב רציתי לחזור לשולחן", אומרת חנה, שעבודותיה מתאפיינות בטכניקות מעורבות של רישום, קולאז’ וצבע.חלק מהאלמנטים שמופיעים בעבודותיה לקוחים מאנציקלופדיות ומילונים ישנים ומאוירים, להם היא מוסיפה איורים ורישומים וטקסטים הכתובים בציפורן ובעטים ישנים."אני אוהבת לתת לציורים תחושה של משהו ישן על ידי הטבעות, כתמים, פונט עתיק של הטקסט ושימוש בנייר ממוחזר". את העבודות ממסגרת חנה במסגרות שיוצר בן זוגה, מוטי קלוס, מעצים ישנים ומחלקי חלונות ודלתות, להם מתווספים את העבודות אלמנטים מפורזלים וחלודים.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה