כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  קן אוהבים בגליל

קן אוהבים בגליל

בין ההר לים, בכפר לימן, עוצבו עד לפרט האחרון צימרים לזוגות נופשים. לגינה, השופעת צמחי תבלין, פרחים ושיחי נוי, אחראית אדריכלית הנוף ורד צוק.

מאת: צילום:


בכפר לימן, לא הרחק מנהריה ובמרחק מטרים ספורים מחוף בצת, הקימו אבי משכית ופיני סלמה שכנים וחברים טובים, אתר נופש מטופח בין שני משקים. למקום החדש הם קוראים "פנחס ואברהם", ובכרטיס הביקור, שעיצבה בעבורם הגרפיקאית איילת שדה, מופיעים צמד חקלאים חסונים על רקע שדות חרושים, המאוירים ברוח כרזות ההתיישבות משנות החמישים. אל פרויקט הצימרים שבנחלתם התייחסו השניים ברצינות רבה מתוך כוונה ליצור חוויית נופש שלמה, מתוכננת ומעוצבת עד לפרטי פרטים. לדידם, צימר אינו בהכרח בקתת עץ כפרית או מבנה טרומי צר מידות בחצר המשק. "רצינו לבנות צימרים ברמה אחרת, משהו מפנק ואיכותי לזוגות הבאים לסופשבוע רומנטי במיוחד"], אומרים השניים. אל מלאכת התכנון והעיצוב גייסו סלמה ומשכית את זוג המעצבים טל ורוני רונן ממצפה אבירים הסמוך. המיקום והעמדת הפרויקט נבחרו בהתאמה לשני המשקים הצמודים, כך שלכל משק יישאר די מרחב פתוח אל הנוף. שמונת הצימרים סודרו בעיגול סביב חצר פנימית ומסביבם גינה מטופחת, פרדסים, אורוות סוסים וברקע קו הרכס הגבוה של הגליל המערבי. "כדי לרכז את כל המבנים יחד בחרנו בצורת העיגול", מסביר רוני רונן, "צורה השומרת על הפרטיות בכל אחד מהמבנים ומאפשרת ליצור חלוקות נכונות של שבילים ושטחים היוצרים תמונה של רוזטה ממבט על". צורת הרוזטה שימשה את המעצבים כמוטיב דקורטיבי המופיע גם בחלון ויטראז’ עגול (נהריה גלאס) בכניסה לכל צימר. המבנה המקורי של הצימרים, הבנויים מבלוקים ומבטון מטויח ולהם גג גלי מקומר, הוא תוצאה של חיפוש אחר צורה שתשתלב באזור השוכן בין ההר לים ותתייחס אליו. גג הקמרון מזכיר לרוני רונן גל, או שלוחת הר המסתיימת בקו החוף. בעיני אבי משכית, הקמרון המעוגל בקצותיו הוא צורה היסטורית-מסורתית המזכירה דווקא מבנים מתקופת בית שני. בכל המבנים שולבו אלמנטים מזרח תיכוניים עם אלמנטים אירופיים. לדוגמא, חלון הויטראז’, גג הקמרון והטיח החולי חברו לתריסי עץ מסוגננים שיובאו מצרפת. גם בעיצוב הפנים, הזהה בכל שמונת הצימרים, שולבו הסגנונות. כל מבנה תוכנן כחלל פתוח המעוצב בקווים מעוגלים בדיוק כמו בתכנון המתחם כולו. כל צימר (40 מ"ר) כולל פינת הסבה מרווחת, מטבח עם דלפק ישיבה ומיטה רחבה. במפלס אבן מעוגל, ומעט גבוה יותר, מוקמו השירותים, מקלחת-סאונה וג’קוזי עגול. את פרטי העיצוב והריהוט בחרו סלמה ומשכית, יחד עם המעצבים, במסע קניות משותף בהולנד. את שאר האלמנטים הם רכשו, לאחר חיפוש מדוקדק, מאומנים ובעלי מקצוע מקומיים. "חלמנו על ’קו אוהבים’", מתאר סלמה, "מקום שיש בו כל מה שצריך וכל מה שאנחנו אוהבים, כמו ארוחת בוקר ועיתון, אספרסו טוב, סרט משובח, ג’קוזי ולבסוף מיטה רחבה, נוחה ומפנקת". כשפנו המעצבים לתכנון הפנים הם חשבו בתחילה על "סצינות שהייה", למן בואם של האורחים והתאקלמותם ועד לבילוי הלילי במקום. "לבסוף תיכננו חדר שיכלול את כל הפונקציות שצריך זוג נופש", אומרת טל רונן, וכל זאת בסביבה מעוצבת ומטופחת. לגינה, השופעת צמחי תבלין, פרחים ושיחי נוי, אחראית אדריכלית הנוף ורד צוק. במרכז החצר המעוגלת היא תיכננה בריכה קטנה הנראית כבאר ובתוכה צמחי מים ודגי זהב. מעליה ומעל לשבילי הבטון המשורטטים כאבן (בומנייט) הותקנו סבכות ברזל מסוגננות שעליהן מטפסים שיחי גפן. בעתיד מתכננים משכית וסלמה להוסיף למתחם מסעדה וספא שישתלבו באתר הנופש. ובינתיים, בכניסה לכל צימר מחכים צמד זוגות אופניים המוכנים לטיול סופשבוע בסביבה. חזרה לעמוד חדרי שינה.  

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה