כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  רזומה – פרופיל של רהיט: המעצב אילן פרץ

רזומה – פרופיל של רהיט: המעצב אילן פרץ

עבודותיו של אילן פרץ כוללות כורסאות, שידות, שולחנות, ומנורות, עם פרופילים ייחודיים הנוצרים מכיפוף העץ. לעץ המסיבי מצמיד אילן דיקטים, מרטיב ומכופף אותם על שבלונות מוכנות, ויוצר פינה מעוגלת.

מאת: צילום:


אחד מפרטי הריהוט שמעצב  אילן פרץ, מצופה במאה ושישים סרגלים דקיקים של קנט סנדוויץ’ (סטורצ’) המשווים לרהיט מראה מסקרן עם טקסטורה יוצאת דופן."אני אוהב לייצור רהיטים בקווים מעוגלים וזורמים וליצור מעין צורות אורגניות". מתאר אילן פרץ את עבודותיו שכוללות, כורסאות, שידות, שולחנות, ומנורות, עם פרופילים ייחודיים הנוצרים מכיפוף העץ. לעץ המסיבי  מצמיד אילן דיקטים של 3 מ"מ מרטיב ומכופף אותם על שבלונות מוכנות, ויוצר פינה מעוגלת.  את  השטחים המקומרים הוא מצפה בפורניר שורש. לסטודיו שלו, השוכן בכפר סירקין, קרא אילן בשם "בובינגה" כשמו של עץ אפריקאי בעל שורש יפהפה.אילן משתמש בעצים מסוגים שונים כמו, בוק, מהגוני ובוביננגה, כשהטקסטורה הטבעית של העצים והשורשים נותנת לו  את ההשראה לצורתו הסופית של הפריט.בין עבודותיו הרבות ניתן  לראות רהיטים ופרטי ריהוט המשלבים עץ מלא עם פח דקופיר – פח תעשייתי שעובר השחמה וליטוש ומשמש כאלמנט דקורטיבי.אילן שמנגן כבר מגיל עשר, הגיע לעיצוב דווקא מעולם המוסיקה. את העבודה בעץ ובברזל למד בעצמו. "תמיד נמשכתי לעיצוב, אדריכלות ואומנות, גם שעסקתי במוסיקה", אומר אילן, "את צעדי הראשונים בעיצוב  התחלתי בבנית  רהיטים לחברים ולביתי, כשראיתי שזה הכיוון, החלטתי לעבוד ולהתפתח".  את עבודותיו הוא יוצר בשיתוף עם הלקוחות. "אני אוהב לעבוד עם אנשים ולהגשים להם את חלומם בעיצוב הבית. לפני שאני מעצב רהיט ללקוח אני רואה את הבית והסגנון, כשלפעמים אני מעצב אותו בהשראת המקום והחלל שבו הוא יונח."    

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה