כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  רם קולהאס מעצב לפראדה – תערוכה חדשה בלוס אנג’לס

רם קולהאס מעצב לפראדה – תערוכה חדשה בלוס אנג’לס

תערוכה חדשה, המציגה מיצירתם של האדריכלים הבולטים כיום, נפתחה במוזיאון לאמנות עכשווית בלוס אנג’לס שבקליפורניה MOCA)). התערוכה מתמקדת בפרויקטים של אוניברסיטאות, חנויות ומבנים ציבוריים.

מאת: צילום:


פרנק גרי, רפאל מונאו, גרג לין ואחרים – עבודותיהם הנוכחיות של אדריכלים גדולים אלה מוצגות עתה בלוס אנג’לס בתערוכת WHAT’S SHAKINתערוכה חדשה, המציגה מיצירתם של האדריכלים הבולטים כיום, נפתחה במוזיאון לאמנות עכשווית בלוס אנג’לס שבקליפורניה MOCA)). התערוכה מתמקדת בפרויקטים של אוניברסיטאות, חנויות ומבנים ציבוריים. האדריכלות העכשווית המוצגת בה מאופיינת בחשיבה חדשנית ויצירתית ובשימוש בחומרים חדשניים. הפרויקטים מוצגים לאורך כל שלבי העיצוב במודלים, תצלומים והדמיות מחשב.מארגני התערוכה מדגישים כי היא משקפת את אופייה של לוס אנג’לס – עיר שבה מעזים ליצור אדריכלות שונה, ניסיונית, חדשנית ואף שנויה במחלוקת. האדריכל הקליפורני פרנק גרי מציג בתערוכה את פרויקט Walt Disney Concert Hall, שיהיה ביתה של התזמורת הפילהרמונית של לוס אנג’לס (הבנייה עתידה להסתיים ב2003-). עוד בתערוכה הקתדרלה החדשה של לוס אנג’לס (The new Cathedral of Our Lady of the Angels) בתכנונו של האדריכל הספרדי רפאל מונאו.  פרויקט זה, שהקמתו אמורה להסתיים ב2002-, ממוקם בלב העיר ומאופיין בקונסטרוקציה מסיבית של בטון צבעוני. בבברלי הילס בונה רם קולהאס ההולנדי חנות של יצרנית האופנה פראדה – אחת משלוש ברחבי ארצות הברית, שלצדן יהיו גם אזורי תערוכות והופעות. האדריכל הקליפורני אריק אוון מוס מציג בתערוכה פן אחר לבנייה משרדית. עבודתו המדהימה של מוס שינתה את פניה של קאלוור, עיר תעשייתית הצמודה ללוס אנג’לס. בתערוכה הוא מציג את הפרויקט החדש שלו בעיר זו – The Pterodactyl. זהו בניין משרדים הממוקם על גג הבניין בצורת הצטלבות בין תשע קופסאות זכוכית מלבניות הנראות כמבקעות את ארבע קומות הבניין המשמשות לחניון. בתחום עיצוב הפנים מציג האדריכל גרג לין מ-, FORM לUniserve Corporate Headquartes,2001. לין ניצל את הגובה הרב של תקרות הבניין הקיים ויצר קונסטרוקציה ניתנת לשינוי הנראית כמרחפת במרכז החלל ועשויה פלסטיק שקוף חלקית המחלק את החלל לחדרי הישיבות השונים. התערוכה מתקיימת בMOCA שבפסיפיק דיזיין סנטר עד 30 בדצמבר 2001 ובMOCA – ב- Geffen Contemporary עד 20 בינואר 2002.www.moca.orgהתמונות:למעלה:החנות של חברת האופנה העילית מאיטליה פרדה בלוס אנגלס בעיצובו של האדריכל רם קולהס למטה מימין לשמאל:Greg Lynn מ FORM עיצב לבניין משרדים של חברת יוניסרב מחיצות קלילות, שקופות למחצה הנראות כמשייטות באוויר ליצירת חללים פנימיים. Cathedral of Our Lady of The Angels של האדריכל Rafael Moneo. למונאו שזכה בפרויקט תכנון הקתדרלה של לוס אנג’לס היווה אתגר אתר הבנייה הקשה- לב הדאון טאון של לוס אנג’לס בין האוטוסטרדה- 101 לבין רחוב טמפל. האתר דומה משהו למיקומה של כנסיית נוטרה דאם בפריז הנתחמת על-ידי שתי גדות נהר הסיין. תוכנית המבנה מרשימה ומלאת כוח ויחד עם זאת אינה מתנשאת ומשקפת בד בבד את השאיפה לדמוקרטיה בדת. תאורת המקום הנה גם היא פרט חשוב בעיצוב. מונאו יצר בעזרת תאורה מתאימה במרכז הכנסייה אווירת עליונות רוח וקדושה. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה