כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  שולחן וופל

שולחן וופל

מדוגמת הוופל המתקבלת מחיבור לוחות הלביד זה לזה, יצרנו שולחן צר ופיסולי שיכול לשמש אתכם במבואה ולתלות מעליו מראה, להשתמש בו כמעמד למכשירי הפקס והטלפון או כשולחן צד לחפצי הנוי בסלון.

מאת: צילום:


מדוגמת הוופל המתקבלת מחיבור לוחות הלביד זה לזה, יצרנו שולחן צר ופיסולי שיכול לשמש אתכם כרהיט ייחודי. את השולחן אפשר להציב במבואה ולתלות מעליו מראה, וכן אפשר להשתמש בו כמעמד למכשירי הפקס והטלפון או כשולחן צד לחפצי הנוי בסלון. טבלת חומרים מידות: פריט כמות מידות רגליים(סנדוויץ’ ליבנה 17 מ"מ) 12 30 80X ס"מ רגליים(סנדוויץ’ ליבנה 17 מ"מ) 17 30  30X  ס"מ ברגים 136 30X 4 מ"מ + דבק נגריםתהליך עבודה:1. מעתיקים את דוגמת השולחן לאחד מלוחות הלביד ( תמונה 1). 2. מנסרים את הדוגמא, במדוייק, בעזרת ג’יגסו ומשייפים את הסטיות באמצעות מלטשת ונייר שיוף מס’ 120.3. מצמידים את הלוח המנוסר מעל לוח לביד נוסף וכולבים את השניים. יש להקפיד שקצה הלוח וקצות הרגליים יונחו בקו אחד.4. מניחים את שני הלוחות על שולחן העבודה, כשהלוח המנוסר פונה כלפי מטה. מעתיקים את הדוגמא בעזרת ראוטר וסכין ישרה עם מייסב בקצה (ראה תמונה ), וחוזרים על הפעולה בכל לוחות הלביד.5. מעתיקים את החלק העליון של השולחן (ללא הרגליים) ללוח בגודל 30X30 ס"מ ומנסרים במדוייק.6. חוזרים על התהליכים המתוארים בסעיפים 3 ו- 4 בלוחות המיועדים לחלקו העליון של השולחן.7. מצמידים את כל החלקים המנוסרים וכולבים. בשלב זה בודקים את התאמתם, ובמידת הצורך מתקנים בעזרת נייר שיוף מס’ 120.8. לאחר ההתאמה מחברים את הלוחות מהמרכז כלפי חוץ. מורחים דבק נגרים ומצמידים את הלוחות זה לזה, כך שהחלק העליון פונה, בקו אחד, כלפי שולחן העבודה. מחברים את הלוחות בעזרת מברגה וברגים 30X4 מ"מ – שמונה ברגים בכל אחד מלוחות הרגליים וארבעה ברגים בכל אחד מלוחות החלק העליון. את שני הלוחות החיצוניים של השולחן לא מחברים בעזרת ברגים, אלא מדביקים, כולבים וממתינים כשעה וחצי עד להתייבשות הדבק. 9. לאחר חיבור הלוחות מעמידים את השולחן על רגליו ומלטשים בעזרת מלטשת ונייר שיוף מס’ 120 עד לקבלת משטח אחיד וגובה אחיד בין הלוחות. לאחר מכן מלטשים את השולחן בנייר שיוף מס’ 280 לגימור חלק.את השולחן מומלץ לצבוע בלכה שקופה על בסיס מים (כדי למנוע את הצהבת הלביד)בשתי שכבות לפחות. לאחר הייבוש מלטשים בנייר  שיוף מס’ 400 לגימור סופי.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה