כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  שילוב של עור אוכפים – המעצב אריק בראנד

שילוב של עור אוכפים – המעצב אריק בראנד

המעצב האמריקני אריק בראנד משלב את הסגנון של תחילת המאה ה-20 עם המסורת האמריקנית-טקסנית ויוצר רהיטים ייחודיים, המאופיינים בשילוב של עור אוכפים במסגרות עץ מיוחדות, בעיקר אלון.

מאת: צילום:


 עד לשנת 1995 הספיק בראנד הצעיר לתכנן כמה חנויות אופנה גדולות, את הבוטיקים של קוקו שאנל, דונה קארן, ג’ורג’יו ארמני ויצחק מזרחי, במסגרת המשרד "בראנד ואלן – ארכיטקטים", שאחד משותפיו הוא אביו, יואל בראנד. במקביל החליט אריק לייצר בקנה-מידה גדול את אחד הרהיטים שעיצב.מהלך זה הביא לפרישתו ממשרד האדריכלים של האב, ולהתמקדותו בעיצוב ובייצור רהיטים ייחודיים, המאופיינים בשילוב נכון של עור אוכפים במסגרות עץ מיוחדות, בעיקר אלון. הרהיטים הללו הוצגו בתערוכה על ידי חברת "האחים מולהלנד", יצרנית של פריטי עור יוקרתיים. בראנד משתמש גם בסוגי עץ נוספים כמו מייפל, אגוז ורוזווד, אולם אלה מיוצרים ומופצים על-ידי חברות אחרות.נאמן למקורות ההשפעה שלו מתחילת המאה, בין השאר מאמני תנועת "האומנויות" Arts and Crafts, הוא מקפיד מאוד על גימור, אך העיצוב של בראנד מותאם לתקופתנו ולאורח החיים המהיר של היום. "מה שניסיתי לעשות", מסביר אריק, "הוא ללמוד מאומנותם של היוצרים הגדולים שהשפיעו עלי וליישם אותה בזרם המרכזי של חיינו, בגלגול מחודש".הרהיטים של בראנד נמכרים באמצעות חמש חברות הפצה, ומחיריהם נעים בין 500 דולר לשולחן פינתי ומטפסים עד ל-6000 דולר כשמדובר בשידה רחבה ועשירה במגירות.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה