כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  שכבות של תרבות – המעצבת דניאלה בק

שכבות של תרבות – המעצבת דניאלה בק

האמנית דניאלה בק מציירת על רהיטים ישנים, שחלקם נאספו ברחוב ואחרים בשווקי הפשפשים. היא צובעת אותם במוטיבים אתניים, עם השפעות יפאניות, אפריקניות ואבוריג’יניות.

מאת: צילום:


ורדה צ’צי’ק מציגה את האמנית דניאלה בק המציירת על רהיטים, חלקם נאספו ברחוב ואחרים בשווקי פשפשים.באחד התצלומים בסוף הכתבה מצולם קיר ועליו שבכה ירוקה, שצמחים מטפסים משתרגים עליה ובקידמת הצילום שני עציצים פורחים. יתכן שאתם מזהים ויתכן שלא שזו אינה שבכת עץ ושאלה אינם צמחים אמיתיים. כל הנוף הזה מצוייר על קיר, עלידי אמנית מיומנת שיצרה כאן אחיזתעיניים מושלמת ובצרפתית "טרומפ לאיי". אמנות האשליה.הקיר צוייר בדירה פריזאית, ברובע ה11, שבה מתגורר ישראלי, אספן של אמנות אפריקנית. את עיצוב הפנים, כולל צביעת רהיטים וקירות, ביצעה דניאלה בק. אל הרהיטים הישנים הללו, שאותם צובעת בק במוטיבים אתניים, עם השפעות יפאניות, אפריקניות ואבוריג’יניות (של ילידים אוסטרליים), נחשפתי לא מזמן בפאריז.  ה"מארי קלייר מייזון", אחד מהמגזינים לעיצוב שאני מתבוננת בהם בהנאה רבה ולומדת מהם, הקדיש עמוד שלם לדניאלה בק. קראתי את הטקסט, הנחתי אותו בצד ומיד חיפשתי בספר הטלפונים הפריזאי. דניאלה בק ענתה לי מהסטודיו שלה, הממוקם בבית דירות מיוחד במינו ברובע ה14.  נכון, היא באמת בתו של הצייר שמואל (סמי) בק, שציוריו הסוריאליסטיים עמדו פעם במרכז ההתעניינות של ציבור שוחרי האמנות והאספנים בישראל, ושצייר גם תפאורות להצגות תיאטרון. אחת מהן להצגה "עמך" מאת שלום עליכם, בתיאטרון "האהל", בבימויו של פיטר פריי ז"ל. למחרת הייתי צריכה לעזוב את פאריז ולכן נפגשנו בסטודיו עוד באותו היום. לריח הזה התגעגעתידניאלה, ילידת איטליה, לא נרדפת עלידי זכרונות השואה של אביה והיא לא זקוקה לדימויים סוריאליסטיים מסוייטים כדי לבטא תכנים פנימיים. אבל את התרבות האנינה ספגה בבית וזו חדרה עמוקעמוק להוויה של חייה. הדקדקנות של הצביעה הסבלנית והמורכבת של האב, ניכרת גם בעבודותיה של דניאלה.בק צובעת שכבות על שכבות, כשלעתים שכבת צבע עמוקה מבצבצת מבעד לזו שמעליה ולפעמים זו רק מעין הקרנה של הגוון שנמצא בעומק ומשפיע על הגוון שמעליו. הרהיטים הישנים, החינניים חלקם נאספו ברחוב לאחר שהושלכו כאבן שאין חפץ בה וחלקם נרכשו בשוקי פשפשים קמים לתחייה בפרץ של דוגמאות וצבעים, הלקוחים משטיחים ומאריגים, מטקסטורות של חומרים ומהדמיון.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...