כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  תערוכות סיום של בתי ספר לעיצוב בישראל: חופש יצירתי

תערוכות סיום של בתי ספר לעיצוב בישראל: חופש יצירתי

התערוכות מקנות לסטודנטים הבוגרים הזדמנות אחרונה להציג את כישוריהם תחת כנפיהם המגוננות של מוסדות הלימוד, שמתירים חופש יצירתי שלא תמיד יתאפשר בעולם הממשי.

מאת: צילום:


חודשי הקיץ מעניקים תמיד הזדמנות להתרשם מדור המחר של עולם העיצוב המקומי, בתערוכות הסיום של בתי הספר לעיצוב. התערוכות מקנות לסטודנטים הבוגרים הזדמנות אחרונה להציג את כישוריהם תחת כנפיהם המגוננות של מוסדות הלימוד, שמתירים חופש יצירתי שלא תמיד יתאפשר בעולם הממשי. למבקרים הן מעניקות אפשרות להמר מי מבין המציגים יזכה בתהילה הנכספת.השנה נערכו כל תערוכות הסיום בבתי הספר עצמם, מה שהדגיש והעצים את האווירה הסטודנטיאלית, אם כי על פי רוב לא פגם במקצועיות של העבודות. מבין המחלקות לעיצוב תעשייתי ועיצוב המוצר בלטו במיוחד אלה של האקדמיה "בצלאל" בראשותו של עזרי טרזי, ושל "ויטל", המרכז ללימודי עיצוב בתל-אביב, בראשותם של יקי מולכו ודוד גרוסמן. מבחר העבודות שהציגו המחלקות הללו הפליאו במקוריות, ברעננות ובעומק מחשבה, כמו גם ברמות גימור, ליטוש ומקצועיות. בוויטל הרשימה מאוד גם התערוכה עתירת הדמיון וההומור של המחלקה לאיור.בבית הספר לחינוך טכנולוגי בחולון סיים השנה מחזור בוגרים ראשון של המסלול החדש לעיצוב ואמנות בראשותו של גבי בן ג’נו, שמתמקד באינטראקציה מכוונת בין אמנות לעיצוב. מה שבלט בהגשות הגמר היה המגוון הרחב והבלתי שגרתי של נושאי העבודות, החל מרהיטים לאוהבי חתולים וכלה בעבודות גרפיות-פילוסופיות בהשראת תמרורי תנועה.במכללה לעיצוב "אסכולה", שחנכה משכן חדש, מרשים ומשוכלל ליד מחלף לה-גרדיה, סיימו השנה מחזורי בוגרים ראשונים במחלקה לעיצוב המוצר, בראשותה של גלית גאון, ובמחלקה לאיור. אירוע הפתיחה המרהיב של התערוכה כלל תצוגת אופנה של סטודנטים מוכשרים משנה ב’ במחלקה לעיצוב אופנה. צילומי האופנה המסוגננים שהופיעו בקטלוג וצולמו בחללים הפוטוגניים של בית הספר הם הברקה.המחלקה לתקשורת חזותית ודיגיטלית של מכללת ויצ"ו קנדה לעיצוב בחיפה, הציגה בין שאר העבודות המוקפדות להפליא, פרויקט "רדי מייד" רב השראה בהנחיית טרי שרייר, שעתידה להחליף בשנה הבאה את מנהל המחלקה, אליהו שוורץ. הבוגרים הציגו אופציות מקוריות למוצרים חדשים המתבססים על מוצרים ישנים, כגון מחזיק לצלחת עשוי מגלגל או וילון אמבטיה עשוי משקופיות.בוגרי המסלול במחלקה לעיצוב פנים וטקסטיל בראשותה של רותי צפרוני, הציגו מבחר שטיחים, אריגים, בדים ואובייקטים תלת-ממדיים ססגוניים, המשלבים בתוכם חומרים לא שגרתיים דוגמת אננס ועלי כרוב, כמו גם תהליכים טבעיים דוגמת חלודה המתפשטת והולכת באריג לאורך זמן.                                                                                            התמונות:1. למעלה – גופי תאורה "התבקעות" שעיצבה אילנית ליברמן מ"שנקר".2. למטה מימין לשמאל: מסחטת מיץ שעיצב נועם גבע בוגר ויצ"ו חיפה. המסחטה עשוייה מבקבוקי לחיצה וראש מתברג של מסחטת פלסטיק ;  עגלת מנקה רחובות שעיצב דוד מלול, בוגר המכון לחינוך טכנולוגי בחולון.

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה