כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  תערוכת בוגרים 2003 – המשך

תערוכת בוגרים 2003 – המשך

חוסר שלמות

מאת: צילום:


הפרויקט של אלעד קליין (1), מבצלאל נקרא "78% עיצוב". קליין החליט להתייחס לסוגיה מקומית שכיחה: הפער בין הציפייה של המזמין לבין המוצר הסופי. המניפסט שלו ספוג הומור. קליין מניח שם, למשל, כי אם הוא כמעצב ייצור בעיה "מכוונת" ויצהיר כי התוצאה תהיה בגדר 78% עיצוב – המזמין יכיר בחוסר השלמות של האובייקט לא כפגם אלא כחלק מאופי המוצר.

ההשראה מהמזרח הרחוק ברורה למדי, אך בשני האובייקטים שעיצב הוא גם מתייחס לחוסר השלמות בתרבות המערב. האחד הוא כיסא שיש בו פגם, איזו בליטה בגב בזווית לא שגרתית ובחלק מהווריאציות הריפוד לא מגיע לסוף המשענת או המושב. האובייקט השני הוא טלפון המורכב מהספרות 7 ו-8, אפשר לראות בו את האחוזים ונפער דרכו פתח שמאפשר לראות את האוזן. במקום שהטלפון מסתיר את האוזן האנושית, הוא חושף אותה. כוונתו ליצור מוצר שלם אך לא מושלם ולהציע גישה שונה לעיצוב.

חוסר שלמות ניכר גם בעבודה של שגיא דקל (2), מהמכון הטכנולוגי בחולון – כיסא אינטראקטיבי און-אוף. הכיסא פועל ומגיב בדומה למשחק ילדים פשוט, שעל פי רוב היתה בו חיה קטנה על במה קטנה; בלחיצה על חלקה התחתון של הבמה רגלי החיה היו מתקפלות ולחיצה חזקה הפילה אותה על צדה. כאן, בלחיצת כפתור הכיסא מתקפל על צדו באלכסון ויוצר דימוי של הצל שלו. בלחיצה שנייה הכיסא אוגר כוחותיו ומתמתח חזרה, אך גם כאן נשאר זכר לאופיו המרושל. חוסר הגימור של הבמה, השארת הסקיצות של הכיסא והמנגנון עליה והחומרים הפשוטים שמהם מורכב הכיסא – תורמים למראה החינני של פרויקט זה.

 
קרדיט : נירית נלסון

הערה : צריך לאחד עם כתבה תערוכת בוגרים 2003 [ ישן = 531 ] .

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...