כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  30 שנות יצירה – תערוכה על עבודתו של ריצ’רד מאייר

30 שנות יצירה – תערוכה על עבודתו של ריצ’רד מאייר

החללים הנקיים של מוזיאון ז’ה דה פום Jeu de Pomme הפריזאי, שימשו בקיץ האחרון אכסניה מושלמת לתערוכה שסקרה את עבודתו של האדריכל האמריקני הנודע, ריצ’רד מאייר.

מאת: צילום:


החללים הנקיים של מוזיאון ז’ה דה פום Jeu de Pomme הפריזאי, שימשו בקיץ האחרון אכסניה מושלמת לתערוכה שסקרה את עבודתו של האדריכל האמריקני הנודע, ריצ’רד מאייר. כ30- שנות יצירה נפרשו על פי אולמות הקומה השנייה של המוזיאון, החל מבית סמית’ בקונטיקוט שנבנה ב-1967, ומשמש כציון דרך לעבודתו של מאייר, ועד לפרוייקט הענק שלו, מרכז גטי לאמנויות בלוס אנג’לס, שהושלם ב1997-.את פני המבקרים בתערוכה קידם מבנה אבסטרקטי: חדר ריק )לבן, כמובן, סימן ההיכר של מאייר( התחום בקיר שבו חלון הוריזונטלי ארוך, ומולו מתנוססות המלים "האדריכלות היא הצורה של האור". על קיר סמוך אוסף של 84 קולאז’ים )25 ס"מ x 25 ס"מ( עשויים מכרטיסי עלייה למטוס, גזרי עיתונים, צילומים ישנים, כרטיסי כניסה למוזיאונים ולקונצרטים ועוד.  היתה זו הצצה רגעית לבלגן פנימי מסודר ביותר, שממנו יוצא האדריכל בכל פעם ממחדש, להתמודדות עם המורכבות של העיר, ההרמוניה של הטבע, דרישות התוכנית והקפריזות של הלקוח.האדריכלות של מאייר, יש לומר, היא פוטוגנית ביותר. החזיתות בוהקות בלבן אל מול שמים בכחול עמוק, ואפשר היה לשייט בין בתים פרטיים של אספני אמנות, מוזיאונים )בפרנקפורט, אטלנטה, ברצלונה, לוס אנג’לס(, מבני ציבור ומבני מנהלה לחברות כמו סימנס ואוליבטי.בשאר התערוכה הוצגו התוכניות, המודלים והצילומים של הפרויקטים השונים. אולם שלם הוקדש לפרויקט הענק של מרכז גטי בלוס אנג’לס – 13 שנות עבדוה, 87.000 מ"ר ועלות המתקרבת למיליארד דולר. בתקופת התכנון של המשרד הוקם במשרדו של מאייר סטודיו לבניית מודלים שממנו יצאו יותר מ250- מודלים בקני מידה שונים, של חלקים ופרטים של הפרויקט.  המודל הסופי, בקנה מידה של 1/50 תפס את מרכז האולם, ואיכות הביצוע שלו ושל שאר המודלים מלמדת רבות על תהליך היצירה וההקפדה על הפרטים שמביאים לתוצאות שכאלה.האחרון ברשימת הפרויקטים של מאייר הוא כנסיית שנת האלפיים הנבנית עתה בפרבר של רומא. בתערוכה הוצגו המודל וצילום החלל הפנימי של הכנסייה. החלל נוצר משלושה קירות מקומרים, מעין שלוש קליפות שהאור חודר בעדן פנימה. המבנה עורר סקרנות רבה והזכיר שמאייר מוצא את שורשיו לא רק ביצירתו של לה קורבוזייה אלא גם בזאת של אלוואר אאלטו. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה