כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

לטיפול  //  ICFF 2001 תערוכת רהיטים בין לאומית בניו-יורק

ICFF 2001 תערוכת רהיטים בין לאומית בניו-יורק

600 מעצבים מ-25-מדינות השתתפו השנה בתערוכה ICFF 2001, כשהם מציגים את "המילה האחרונה" בעולם העיצוב. תערוכה זו המתקיימת בכל שנה במשך 13 השנים האחרונות, מציגה את טובי המעצבים בעולם.

מאת: צילום:


600 מעצבים מ-25-מדינות השתתפו השנה בתערוכה ICFF 2001  , כשהם מציגים את "המילה האחרונה" בעולם העיצוב. תערוכה זו המתקיימת בכל שנה במשך 13 השנים האחרונות, מציגה את טובי המעצבים בעולם.  השנה בלטה התערוכה בזכות מעצבים ותיקים ובעלי שם כמו רון ארד ו- Ross Lovegrove כשלצדם מעצבים צעירים ומבטיחים. השנה נתנה התערוכה גם במה לבתי ספר לעיצוב המוצר מארצות הברית (כדוגמת ריזדי- אחד מבתי הספר המובילים לעיצוב הנמצא בפרובידנס רוד איילנד).  התערוכה כללה עיצובי רהיטים, תאורה, שטיחים, כלי בית, טקסטיל, מטבחים, אמבטיות וחומרים. נושא התערוכה השנה הוגדר כ- "Business unUsual"  (עסקים שלא כרגיל) כשהשם מביע את הרעיון כי התערוכה הציגה לאורך כל השנים את העמדה של " Business as Usual" ועתה אין זה כך. התשובה לשאלה האם באמת הוצגו השנה מוצרים לא רגילים אינה חד משמעית.  התחושה היא שעולם העיצוב הגיע לרוויה מסוימת. ועם זאת, מעניין היה לראות רעיונות פשוטים הנראים טרווייאליים, מעוצבים בדרכים שונות ומיוחדות ואפילו שימושיות. השנה בלטו דווקא קבוצות מעצבים צעירים מארצות הברית (ניו-יורק, סאן פרנסיסקו ולוס אנג’לס) שהציגו מספר לא מבוטל של מוצרים שהיו לא רק מקוריים אלא גם שימושיים. גם המעצבים הצעירים האנגליים בלטו השנה במוצרים מקוריים ומלאי הומור.מגמה נוספת שניכרה בתערוכה היא חזרה לחומרים מוכרים וחמים. העץ היה החומר הבולט בביתנים רבים, וכמו תמיד, מעצבים מסקנדינביה הציגו עיצובים מרהיבים בעץ ששידרו מראה חדשני ומודרני. חומר נוסף אשר נראה בביתנים רבים הוא הספוג שמעוצב כחומר קשיח למרות היותו רך יחסית למגע. עוד בתערוכה, שטיחים העשויים מעירוב חומרים כמו כותנה, סיבי ניילון וצמר אשר ארוגים בטכניקות שונות ובעיצוב חדשני  וכן עיצובים רבים השייכים לעולם הילד.   התמונות: למעלה:Pillow Boxes  ל Blank & Cables  מעצב: Walter Craven מסן פרנסיסקולמטה מימין לשמאל:כיסא נדנדה, מעוצב בהשראת עיצוב מכוניות יוקרה על ידי  קבוצת מעצבים מאסטוניה Class X Furniture.  כיסא העשוי יציקת פלסטיק ורודה  "Big Bubble Chair. עוצב על ידי המעצב Karim Rashid , לחברת dumus האיטלקית. 

עוד בנושא

לטיפול

One Off - מיוחד לאתר


בפעם הראשונה מוצגת במרכז פומפידו בצרפת תערוכת יחיד של המעצב, רב אמן והאדריכל רון ארד. עבודות שלא מוצגות במגזין

לטיפול

ביאנלה בונציה - מיוחד לאתר


בביאנלה השנה אדריכלים מכל העולם הציגו דרכים להתמודדות בבעיות החברה המודרנית. עבודות שלא הוצגו במגזין

לטיפול

צמיחה אמנותית - מיוחד לאתר


במרחבים פתוחים לא הרחק מהים, צומחים… פסלים. חוויה לא שגרתית של אמנות משולבת בנוף טבעי. מיוחד לאתר האינטרנט – פסלים שלא הופיעו בכתבה

לטיפול

פרביטל מציגה: קולקציית הלופט האורבני (Urban Loft


קולקצית הלופט האורבני של פרביטל מציגה שילובים של חומרים טבעיים עם חדשנות עיצובית

תגובות

כתיבת תגובה