כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

145  //  מתחברים אל הישן – אין תמונות

מתחברים אל הישן – אין תמונות

שלושה דברים שבלטו בבית. שילוב בין חדש לישן, פתרונות לנתונים מוכתבים ושימוש נכון בחומרים וצבעים

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: עודד סמדר


לפעמים מספיקים שינויים ספורים כדי לשנות לחלוטין את התחושה ואת המראה של הבית, וכך בדיוק קרה בבית בו אנחנו מבקרים הפעם. מה בדיוק עשה כאן את ההבדל והשינוי האמיתי? שלושה דברים עקריים: 

התמודדות עם מגבלות הבית הישן: הצורה הישנה של הפתחים השונים בבית הפכה לחלק מהעיצוב הכללי כשלוויטרינה ולחלונות הבית התאימו המעצבים פרופיל בלגי שמתחבר לסגנון הישן. לעומת זאת, הצבע הלבן שנבחר לפרופילים מתחבר לגוון הקירות לכדי שילוב שמשדר מראה עכשווי. אם זה לא די, אז גם גופי התאורה המעניינים והכיסאות המרופדים בבדים שונים יוצרים עניין ותורמים גם הם ליצירת הסגנון.

ניצול מקסימלי של עליית הגג: גובה התקרה הכתיב בחירה של רהיטים נמוכים, כך שנוצרת תחושה של תקרה גבוהה יותר מהמציאות. שילוב של שולחן סנוקר באזור חברתי הוא חלומם של רבים וכאן זה קרה, בתוספת צבעוניות של בדי הריפוד שמקנה תחושה של בית שמח. העליזות הצבעונית מתחברת בהרמוניה מלאה עם רצפת העץ האפורה ועם תקרה שנצבעה בלבן ובה שולבו חלונות גג רבים שמאפשרים אוורור מרבי וחדירת כמות גדולה של אור. הבחירה במעקה, הממשיך את מעקה המדרגות ותוחם את גבולות עליית הגג, הוסיפה הרבה גם היא לתחושת המרחב והפינוק ששוררים בה. 

התמודדות נכונה עם עמודי תשתית: בשיפוץ בתים ישנים מתגלה לעיתים קרובות בעיית העמודים התומכים שלא ניתנים להסרה ללא חיזוק, שגם מייקר בצורה משמעותית את השיפוץ. במקרה הזה תכנון המטבח וחדר האוכל הוכתב על ידי מיקום העמודים וכך המטבח הלבן עם משטח העץ מתחבר למראה הכללי של הקירות הלבנים ורצפת הפרקט שמחממת את האווירה. נגיעה נוספת בכפריות מתבטאת בתקרת המטבח שעשויה קורות, לעומת הנגיעה המודרנית שבאה לידי ביטוי בצבע לבן.
 

עוד בנושא

145

בלי מסדרונות בכלל: הצצה לבית מפתיע במיוחד


דיירי הבית רצו לחזור לגור בשכונת הילדות שלהם אבל ליצור בה מקום מודרני ומעוצב כמו שהם אוהבים. כך הם שילבו בין ישן לחדש

145

עיצוב קליל למעט שני חדרים - עלה לאוויר בגרסה אחרת2


בדירתם הקודמת שלט הסגנון הקלאסי שכלל בין היתר רהיטי עץ כבדים. כאשר עברו לדירתם הנוכחית, הם בחרו בעיצוב מודרני. המעצבת חיברה בין השניים

145

מתחברים אל הישן - אין תמונות


שלושה דברים שבלטו בבית. שילוב בין חדש לישן, פתרונות לנתונים מוכתבים ושימוש נכון בחומרים וצבעים

145

מתחברים אל הישן - אין תמונות


שלושה דברים שבלטו בבית. שילוב בין חדש לישן, פתרונות לנתונים מוכתבים ושימוש נכון בחומרים וצבעים

תגובות

כתיבת תגובה