כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום איילת

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #472385 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  קנינו דירה חדשה מקבלן והזמנתי ריצוף גרניט פוצלן מט מנגב שהקבלן נותן בסטנדרט. אחרי שכבר שמו לנו את הריצוף ראיתי ששכנה שלי הזמינה לפאטו (עלה לה 250 שקלים למטר) והצטערתי שלא לקחתי את הלפאטו.(חצי מבריק) ועכשיו זה כבר מאוחר מידאי. אני לא יכולה לשנות. בעבר התלבטתי בין הגרניט פורצלן מבריק (שגם היה בסטנדרט) לבין המט והסיבה שלקחתי את המט זה בגלל שלאמא שלי יש בבית מבריק ואחרי כמה שנים יש איזורים שאיבדו את הברק שלהם וקיבלו מראה מט עם שריטות. ולא רציתי להתסכן. אחרי שקצת בדקתי את הנושא הבנתי שאם לוקחים גרניט פורצלן מבריק או חצי מבריק באיכות שהיא בינונית ולא הבסט כמו תוצרת איטליה אז רמת השחיקה היא בינונית ואז עם הזמן יכולים להיות בריצוף איזורים שיאבדו את הברק. האם נכון הדבר ?

  #472386 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  ואין מוצר תעשייתי (גרניט פורצלן, קרמיקה וכו') שלא נשחק .השאלה היא מתי וכמה רואים את השחיקה .זה הכל . במחצבים טבעיים פרט לסוגים מסויימים של גרניט טבעי, לא גרניט פורצלן , רובם רכים פחות או יותר ולכן השחיקה נראית בהם מהר יותר מאשר במוצרים תעשיתיים .רק יהלום אינו נשחק (מחצב טבעי) וכיוון שאף אחד לא מרצף את ביתו ביהלומים …כולנו מועדים להשתמש במוצרים שנשחקים עם הזמן…… לכן יש נהירה בשנים האחרונות לשמוש במוצרים תעשיתיים , שבהם היצרן מחליט מאילו איכויות הוא ייצר ומאילו חומרי גלם ומה תהיה מידת עמידותם הצפויה בשחיקה .היצרן בוחר לייצר מוצר לפי הבנתו ולפי תאימותו את השוק אליו הוא פונה . כשמדובר במוצרים תעשייתיים שונים הם נבדלים ביניהם באיכויות הייצור שלהם ובאיכויות חומרי הגלם מהם יוצרו . לכן בהחלט יתכן שתראי אריחים שעם הזמן נראית עליהם שחיקה, נראות השריטות שהצטברו עליהם עם השנים וכו' . לכל מוצר יתרונות וחסרונות.יש גם שאלה של עלות…כל אחד מוצאי את הסכום שנראה לו הגיוני להוציא על ריצוף ובדרך כלל אין מציאות – את משלמת עבור התמורה הצפויה למחיר ששלמת.כמו בכל תחום . לכן תשובתי לשאלתך היא : כן , יכול להיות שמה שאת מבינה הוא נכון ויכול להיות שהחלטת נכון ……רק הזמן יגיד .  

  #472387 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  קודם כל תודה על ההסבר הארוך. אם הבנתי נכון גרניט פורצלן נשחק עם הזמן , זה רק עניין של זמן ועד כמה רואים את השחיקה. גם מוצר שהוא האיכותי ביותר כמו תוצרת איטליה  נשחק עם הזמן. ז"א שגם גרניט פורצלן מט נשחק עם הזמן . אבל לפי דעתי אם לוקחים גרניט פורצלן מט מול גרניט פורצלן מבריק או חצי מבריק , השחיקה בגרניט הפורצלן מט או חצי מבריק יבלוט יותר מהשחיקה בגרניט פורצלן מט. ועוד שאלה האם גרניט פורצלן מט בהיר מאוד (גליל בז')יותר פרקטי מגרניט פורצלן לפאטו גם בהיר מאוד  ?   והאם לפאטו בנגב במחיר 250 למטר נחשב למוצר איכותי או שלפי המחיר יש יותר טובים ?

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
מענה ל־איילת
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: דלתות פנדור