כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום הרחבת סלון על חשבון המרפסת

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #429558 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום רב,

  לאורך כל הקיר הדרומי של הסלון שלי יש מרפסת צרה וארוכה שאינה שימושית במיוחד (בצד השני יש חצר), שאני מעוניינת להרחיב את הסלון הקטן על חשבונה. המרפסת סגורה כרגע בגג רעפים ובחלונות זכוכית שהתקנו מעל קיר-המעקה, שהוא בגובה כ-50 ס"מ. גובה קיר-המעקה אחיד לכמה מהשכנים, בחלקם סגרו מרפסות ובחלקם לא. חזית זו אינה אחידה כולה, כיוון שיש בה כמה סוגי דירות, עם מרפסות פתוחות, סגורות, ובלי.

  שאלותי: האם יש אפשרות לפתוח את הקיר הדרומי, החיצוני, תוך התייעצות בקונסטרוקטור והכנת קורות תמיכה לתקרה? האם צריך לכך אישור הדיירים על אף שבגלל שהמרפסת סגורה, הקיר "הופך" להיות פנימי ולא נראה בחזית הבית? ואם התשובות שליליות – האם יש רעיונות אחרים? עובי הקיר, אגב, הוא כ-30 ס"מ, ואנחנו בקומה רביעית.

  יש לציין כי בקיר הדרומי הנ"ל יש מצד אחד חלון עם אדן נמוך, שפונה למרפסת, ומצדו השני יציאה למרפסת. אורך הקיר בין שניהם הוא כ-1.80. עלה בדעתי רעיון להוריד את גובה הקיר באורך הזה עד גובה אדן החלון הנמוך, להעמיד עליו משטח מלבני ענק שישמש שולחן "כלבויניק" בסלון, מצד הסלון להעמיד כסאות ומהצד השני, מתחת למעקה, להעמיד ספסל. מה שארוויח בכך הוא שהקיר החיצוני "ייחתך באמצע", ולא יורד לגמרי. מעליו תישאר קורה רצינית ומתחת לגובה השולחן – הקיר. האם זה יעזור לקבל אישורים?

  ועוד שאלה: אם אני מביאה קונסטרוקטור והוא מכין תוכנית האם צריך אישור הדיירים לפני כן? אשמח לכל פתרון מוצע, כיוון שהסלון קטן עלינו להחריד, וזה המינוס היחיד בדירה הזו. תודה רבה.

  #429559 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אני עונה לשאלה הזאת בעדינות וברגישות, כי אינני מכירה את הסיטואציה. בעקרון- אם הקיר פנימי (כלומר- שהבניין תוכנן מראש עם מרפסות סגורות) אין בעיה לשבור את הקיר הפנימי עליו דיברת, כמובן בכפוף לחוות דעת של קונסטרוקטור שיתן מענה לתמיכת התקרה. תוכלי כמובן לעשות כפי שאמרת (ספסל ומדף) או לפתוח לגמרי או כל פתרון אחר. במקרה כזה, אין צורך באישורי דיירים. זכותכם לעצב את ביתכם כפי שתרצו.
  בהצלחה, אדריכלית אסנת ברש

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־הרחבת סלון על חשבון המרפסת
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור