כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום התייעצות לגבי מזגן מולטי אינוורטר

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #433473 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום,
  רציתי להתייעץ לגבי בחירת מזגן לדירה חדשה שרכשנו מקבלן. קודם כל הרקע לשאלה:
  מדובר בדירת 6 חדרים בגודל של כ145 מ"ר עם סלון, ממ"ד ו4 חדרי שינה, 1 בערך 12 מטר ו3 כ10 מטר.
  לאחר בדיקות האופציות השונות שעשינו, סגרנו עם קבלן המיזוג של הפרוייקט על שדרוג המיזוג לתצורה של מזגן מרכזי WAVE 50/3 לסלון + ממ"ד (עם דאמפר) + מזגן מולטי אינוורטר של תדיראן 1:4N ל4 חדרי שינה עם מאיידים MUTI ALPHA N150 בחדרי שינה עצמם. הדירה עצמה היא דרום-מערבית, כך שהמיזוג חשוב מאוד.

  עכשיו לשאלה עצמה – למיטב הבנתי ממה שראיתי בתיעוד של תדיראן – התצורה של 1:4N + 4 מאיידים של N150 לא תעבוד בעצמה מלאה. ניסיתי לדבר מספר פעמים עם קבלן המיזוג לגבי שדרוג נוסף בתשלום ליחידה 1:5N במקום 1:4N, אבל הוא מתנגד לזה נחרצות וצריך סוג של להכריח אותו ואני חושש שפספסתי משהו.
  הטענה שלו היא שמדובר ביחידה מאוד גדולה וכבדה שאני לא צריך בכלל והתצורה שלו תספיק לי, אפילו אם אפעיל את כל המזגנים יחד (שאז היחידות של N150 יעבדו כN100 וזהו).

  מה היית ממליץ? אני חושש ממצב שבסוף לאחר שדרוג נורא יקר – אקבל מערכת מיזוג לא מספיק חזקה, במיוחד בכיוון דרום – מערב בימי הקיץ. מצד שני – אני חושש ללכת על דעת עצמי נגד הדעה המקצועית של הקבלן כן מבחינת המערכת כולה וכן מבחינת עלויות החשמל של ה1:5 מול 1:4. האם לדעתך להתעקש על שדרוג נוסף או ללכת על הפתרון שהוצע? האם מערכת 1:4 שתפעל באותם חדרים באמת תוכל לחסוך חשמל מול ה1:5?
  תודה רבה!

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
מענה ל־התייעצות לגבי מזגן מולטי אינוורטר
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: דלתות פנדור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור