כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום התלבטות בין גרניט לפרקט

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #462518 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום, בונה כרגע בית פרטי בן 2 קומות. מאוד אוהבת פרקט ומאוד אוהבת גרניט פורצלן אפור בטון. מזמן כבר החלטתי על גרניט אפור בקומה התחתונה (מטבח, פ. אוכל, שירותי אורחים, סלון וממ"ד), מדרגות מחופות בפלטות אלון ופרקט בקומה העליונה. סוג של שטאנץ שרואים אצל כולם, אבל זה יפה.
  עכשיו מעוניינים להתקין קמין גז באזור המדרגות (העיבוי יהיה באזור הפודסט, לכל אורכו ובעצם יסתיר חלק ממנו), מעוניינת לחפות אותו בלוחות בטון והמעקה של המדרגות-זכוכית. אוהבת מאוד את הניגוד בין החם לקר. עכשיו פוחדת שהקומה התחתונה תהיה אפורה ונוקשה מדי. חשבתי לבצע פרקט גם בקומה התחתונה ואת המדרגות לחפות בשיש אפור. בקומה השנייה להשאיר פרקט. פוחדת שיהיה יותר מדי עץ….למרות שנראה לי יפה הניגוד של הפרקט עם לוחות הבטון של הקמין ומעקה הזכוכית ובעצם מהקומה התחתונה לא יראו את הקומה העליונה…
  אשמח לשמוע את דעתך.
  יש לציין שהמטבח יהיה כנרה שלייפלק לבן עדין-מודרני, משטח בוצ'ר באורך 2.60 על האי, שולחן פ. אוכל מעץ..חלונות גדולים, המגרש הוא צפוני וקצת מזרחי, חלון מטבח דרומי. האם החלל יהיה מספיק חם גם עם ריצוף אפור? המון תודה.

  #462519 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  הי ליאת,
  אפור הוא בהכרח צבע קר, יש גווני אפור הנוטים לחום כהה או לחאקי הנותנים תחושה חמה יותר. בכל מקרה הרצוף הוא רקע, חשוב מאוד אך בסיס להמון תוספות ברהוט, בגופי תאורה באביזרים וכד', שאם יעשו בגוונים חמים יבלטו מאוד על רקע האפור ויתנו תחושה מצוינת. אני בהחלט מבינה את ההתלבטות בין הפרקט לגרניט, ויכולה להוסיף לך עוד רכיב להתלבט בו והוא רצוף אבן. האבן כחומר טבעי מוסיף חיים וממשות יותר מהגרניט, ואולי הוא הפתרון הנכון יותר.
  בענין המדרגות אני מסכימה לדעתך בענין השלוב הנהדר בין אפור לעץ, והוא יהיה נכון בשני הכייונים, הן לגבי מדרגות אפורות על רקע פרקט והן להיפך. גם מדרגות מרחפות כהמשך לפרקט יהיה טוב מאוד, ואז ניתן להוסיף חפוי מענין לקיר חדר המדרגות
  אכן החלטות לא קלות אבל כיף להתעסק בהן
  נורית גפן

  #462520 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  מכיוון שדורשת קצת יותר מדי תחזוקה…
  תודה בכל אופן.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
מענה ל־התלבטות בין גרניט לפרקט
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: דלתות פנדור

בחסות: בניין ודיור