כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום עזרה בהתלבטות בין שני אופציות לסידור המטבח והתאמה לפינת אוכל

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #432292 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום לכולם
  אני מעלה כאן שני אופציות למטבח בשילוב עם אי או דלפק ופינת האוכל במיקום קבוע בשני האופציות.שטח המטבח בשני האופציות הוא כ- 17 מ"ר.
  הדעה שלי:

  באופציה עם הדלפק-למטבח יש כניסה ויציאה מאותו המקום, הדלפק בעיני כשהוא באותו קו או מקביל עם הפינת אוכל יוצר קרבה מסויימת בין שני האלמנטים שנראה לי קרובים מדי ולא אסטתי בעיין, הדלפק יוצר שטח פחות שימושי בצד עם הקיר.גודל הדלפק 80/190.

  באופציה עם האי במטבח- האי מתוכנן להיות בגובה השיש(הבנתי שזה כיסאות חצי בר). גודל האי 70/180. שימו לב שיש מעבר חופשי של בין 110-120 ס"מ בין כל צידי האי שהבנתי שזה תקין מבחינת מעברים.למטבח יש 2 כניסות. והאי יוצר רושם מסויים. בעייה בולטת שנתקלתי בה כרגע היא מיקום המקרר שאולי כדאי להזיז אותו יותר שמאלה כדי שלא יצטרכו לעשות סיבוב קטן סביב האי ואולי גם את הכיריים גם להזיז שמאלה וכך נותן מעבר חופשי בין הכיריים כיור ומקרר.

  לפי דעתי האופציות די קרובות אחת לשניה ושניהם נראה לי נוחות מבחינת תכנון מטבח אך רציתי לקרוא מה אתם חושבים בעניין. התכניות ניתנות לשינוי והם לא סגורות.
  אני מתלבט בבחירת אחד מבין שני האופציות.
  אודה לקבלת חוות דעת מחברי הפורום, יתרונות או חסרונות מבחינת האופציות וכמובן להאיר דברים שאולי לא שמתי לב אליהם.
  באופן כללי אני מחפש פרקטיות ונוחות שימוש יחד עם אסתטיות ושילוב האלמנטים שיראו גם הגיוניים מבחינת השתלבות במטבח ושילוב המטבח יחד עם פינת האוכל שהיא גם תופסת חלק בהשתלבות התכנון בסופו של דבר.

  מודה מראש לכל המשיבים

  #432294 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  מצורף קובץ

  #432293 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  הי,
  לדעתי האופציה עם האי פחות טובה כי נראה לי שהאי יהפוך למכשול באמצע המטבח. נכון שבאופציה השניה הדלפק מעט קרוב לפינת אוכל אבל היא עדיפה מבין שתיהן. אפשר לנסות באופציה עם האי להושיב את כל יושבי האי עם הגב למקרר וכך לייצר מצב שהחלק השני של האי מיועד לעבודה . את המקרר ניתן להעביר למרכז הארונות הגבוהים וכך יהיה קרוב יותר לכיור ופרקטי יותר.
  בהצלחה!

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
מענה ל־עזרה בהתלבטות בין שני אופציות לסידור המטבח והתאמה לפינת אוכל
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור