כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום עלית גג

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #428166 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אנחנו משפצים עליית גג. אנו מעונינים ליצר שני חדרים ופינת טלויזיה. צמוד לכניסה מהמדרגות ממוקמת אמבטיה קטנה ובחלק שנמוך מ150 ס"מ אנחנו מעוניינים לסגור ארונות כדי לנצל אותו לאחסון. מיקום 3 חלונות וחלונות בגג מצוינים בתשריט. חשבנו על שתי אופציות: באחת לתחום את החלק שקרוב למדרגות (שהוא מואר בזכות החלון בגג) וליצור מבואה ממנה יתפצלו החדרים וזו תשמש כפינת טלוויזיה (קובץ מבואה פנימית). אפשרות שניה, היא לתחום את הפינה הקיצונית (למעשה תמונת מראה של האמבטיה הקיימת – רק רחבה יותר) ולהשתמש בה כפינת טלוויזיה שהטלויזיה ממוקמת בחלק הנמוך (קובץ – מבואה חיצונית). איזו מהאפשרויות עדיפה?

  #428170 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום
  #428171 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום
  #428167 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  כמו תמיד, זה תלוי בצרכים שלכם… בחלופה הראשונה שתארת מתקבלת פינת משפחה קטנה ויחסית חשוכה וחדר שינה גדול, ובחלופה השניה מתקבלת פינת משפחה קצת יותר מרווחת וסמוכה לחלון, וחדר קצת קטן יותר. כיוון שגם כך החדרים גדולים יחסית, הייתי בוחרת בחלופה השניה ומקבלת פינת משפחה נעימה. כלומר, החלופה שבה פינת המשפחה נמצאת כתמונת ראי לחדר הרחצה נראית לי עדיפה.
  בהצלחה, אדר' אסנת ברנדס ברש

  #428168 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  תודה על חוות הדעת. גם לנו נראה שהאפשרות הזו טובה יותר. נשאלת השאלה האם "לגנוב" שטח מהמעבר ומהחדרים כדי להרחיב אותו ולרווח מעט את פינת המשפחה (עליית גג א)? אבל אז נוצר מן חלל בלי גבולות וזה קצת מוזר – לא? לעומת זאת – האפשרות בה המסדרון צר יותר (האפשרות המקורית ששלחתי – קובץ מבואה קיצונית) יוצרת כניסה מוזרה לחדר הקטן שנראית לא פונקציונלית (מעין פתח שתחום בין שני קירות).
  ובכלל – האם החדר הקטן 3*3 שמסתיים בגובה 1.5מטר הוא עדיין פונקציונאלי? כנ"ל פינת המשפחה שגם ברובה נמוכה……

  #428169 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  בעקרון כדי להתייחס ברצינות לשאלתך צריך להתבונן על החתכים.
  באופן כללי אוכל לומר שבעליית גג כמעט תמיד יש אזורים עם תקרה נמוכה שהם פחות נצילים וצריך לתכנן את התפקוד של החלל בחוכמה בהתאם. כיוון שאזור הגג הנמוך הוא בקצה, שאר החדר כמובן מתפקד כרגיל.
  לגבי הגדלת/ הקטנת המסדרון ע"ח החדרים, כמו שאמרתי- השרטוט לא מקצועי והמידות לא ברורות וקשה לי להתייחס. כרגע זה נראה לי בסדר גמור מבחינת גדלים. ושוב- באופן עקרוני בלבד- אני בדר"כ מתעדפת חדר שינה על חשבון חללי ביניים כאלה דוגמת פינת המשפחה.
  בהצלחה, אדר' אסנת ברנדס ברש

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־עלית גג
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב