כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום עץ זית בחצר

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #422419 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  היי קרן ,
  רציתי לשאול :1. האם לשתילת עץ זית בכניסה לחצר הבית יש השלכה על אנרגיות חיוביות?(משמאל לשער הכניסה בפינת מזרח-צפון)
  2. האם יש משמעות לתאריך תחילת בנייה ???מתחילה לבנות בקרוב ,ורציתי לדעת אם יש תאריכים מועדפים?
  תודה 🙂

  #422420 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אהלן לימור,
  אני מבינה שאת בפתחה של תקופה מאוד עמוסה, שיהיה הרבה הצלחה!
  מבחינת גינה ועצים ההתייחסות בסין היא לצמחים מקומיים שגדלים בסין, מכיוון שכל התורה מקורה בסין, יחד עם זאת ניתן לעשות התאמות לצמחים מקומיים למזרח התיכון.
  הזית מביא גם זיתים וגם שמן, מדובר בעץ שמסמל את העושר של המזרח התיכון בפרי העץ ובמה שניתן להפיק ממנו, השמן.
  מלבד זאת עצי זית הם עצים מאוד חזקים שיכולים לשרוד גם עד 2000 שנים ונצחיותם גבוהה מאוד, אני אוהבת את השימוש בהם בגלל חוזקם עמידותם והתאמתם לאקלים של הארץ.
  ולגבי הבחירה שלך בצפון מזרח: כאיזור בגואלי הוא נחמד לנטיעת עץ זית, מדובר בבן הצעיר , אנרגיה של הר, אדמה גדולה והתפתחות רוחנית, אבל חשוב לציין שיש עוד מספר פרמטרים שיש לבדוק על מנת לתת תשובה מוחלטת בעניין. הסינים נוהגים לשתול בכניסה לבית בתחילת השנה זוג עצי ליים בחזית צידי דלת הכניסה כמשל לשפע חומרי, ובכלל חשוב לאזן את האנרגייה הזכרית – הדרקון של הבית והנשית – הנמר על ידי הצבת עצים משני הצדדים זהו הטיפ הנוסף שלי אליך.
  בכל מקרה העיצוב של הגינה כולה יכול להיות מושפע מהלך הרוח של פאנג שוואי, לדוגמא איזור המערב הוא איזור המשפחה ונהוג שם לסדר פינת ישיבה.
  ולגבי תאריך תחילת הבנייה- יש משמעות קריטית גם לתאריך וגם למיקום ממנו מתחילים לבנות את הבית. לדוגמא השנה עד פברואר 2013 לא מומלץ להתחיל את הבנייה מדרום מזרח או מדרום מערב , בנוסף יש איזורים שבהם גם לא מומלץ להתחיל את הבנייה, אך חייבים להיות בעלי ידע מספיק בשימוש במצפן. למשל השנה באיזור צפון 2 חזיר 3 ושור 1 ועוד ועוד ( יש הגבלות על חודשים וימים כמובן) כדי לתת תשובה ממש מדוייקת בעניין צריך לקחת ייעוץ , זה יכול לעשות הרבה טוב אם זה לפני תחילת בנייה.
  מוזמנת לחזור לפורום בכל שאלה שהיא,
  קרן הורוביץ.

  #422421 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  היי קרן ,
  ראשית תודות על תשובתך המפורטת.קצת הלכתי לאיבוד בנושא תאריך הבניה במידה ומגרש פינתי והבית עומד להבנות על דרום,מזרח וצפון לא להתחיל לפני 2013? ובמידה ואין ברירה וחייבים להתחיל יש דרך לשפר את המצב?

  #422422 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  הי לימור,שבת שלום!
  לא בהכרח יהיה מדוייק יהיה לומר כי כדאי לחכות. דיברתי על דרום מזרח שזהו כיוון מאוד ספיציפי, כאן ציינת כי הבית פונה לדרום אם הבנתי נכון ( החזית פונה לדרום?) הדרום נותן לנו אפיונים אחרים לגמרי השנה. ישנם כיוונים שבהם לא רצויי להתחיל את הבניה השנה- שימי לב לכיוונים דרום מזרח, דרום מערב , צפון 2 צפון 3 וצפון מזרח 1 (עד פברואר) כמובן שאני מודעת לכך שקצת קשה ליישם משום שחייבים מיומנות מסויימת בשימוש עם מצפן, לכן אני ממליצה לך להיעזר בייעוץ, אלא אם למדת או את מתכוונת ללמוד. עוד עניינים ששווה לבדוק בבניה הם תוואי הנוף, על מנת ליצור מצב של תמיכה בבית חשוב שיהיה לו גב : מבנה או תצורת נוף שנמצאים מאחורי הבניין. אפשר לבנות גם על ידי תצורת הנוף מצב שיש איזון באספקט הנשי הנמר- הצד הימני של הבית עם עומדים מול הבית והגברי- הדרקון. חוסר איזון של נמר מול דרקון יכול להעיד על מצב של התחזקות האישה בבית לעומת מצב הגבר בבית ועוד השלכות. כדאי לתכנן את שביל הכניסה בצורה שבה ייתן זרימה נעימה של האנרגייה בכניסה לבית, ושתהיה בחזית הבית "בריכת אנרגיה" שזהו איזור הנשימה של הבית.
  שיהיה הרבה בהצלחה,
  מזמינה אותן לחזור בכל שלב של התכנון הבנייה ולכל שאלה,
  קרן הורוביץ

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־עץ זית בחצר
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: דלתות פנדור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור