כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום ראש בראש – שלייפלק מול זכוכית וקוריאן מול אבן קיסר.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #438161 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  יש לנו תכנון למטבח חדש. הלכנו למקומות שונים ובכל מקום אומרים לנו דברים שונים ואפילו סותרים. המטבח שלנו גדול, רובו נמוך, אין ארונות למעלה + יש אי גדול שממשיך את השיש כמקשה אחת (ורגל אחת של המשטח תעמוד על הרצפה בסיום האי). אציין שיש לנו ילדים קטנים בבית ולכן חשוב לנו לבחור במטבח, שלא נצטרך להחליפו תוך מספר שנים.
  1. שלייפלק מול זכוכית – אנו מאוד אוהבים את הגימור של השלייפלק, שאינו מצריך קנטים עבים. נראה טוב. לעומת זאת שמענו שזה חומר רגיש לשריטות. ועם ילדים קטנים פשוט נצטרך להיזהר. אך איננו מעוניינים בפורמייקה ולא באייגלס . החלופה היא זכוכית. אלא שזכוכית , אם נשברת, צריך להחליף אותה. כך שמבחינת פרקטיות , על שני החומרים צריך סה"כ לשמור. מה דעתך? (ברור שיש הבדלים במחיר).

  2. קוריאן מול אבן קיסר – בכל המקומות שהיינו בהם, הציעו לנו ללכת על האבן קיסר ולא על הקוריאן. כמובן ציינו את היתרונות של הקוריאן, שמגיע כמיקשה אחת, אין חיבורים, הכל יפה חלק. אך אמרו שהחומר רגיש בהרבה יותר לשריטות. מישהי אמרה לי שיש לה קיסר לבן ולשכנה קוריאן לבן, והמטבח של הקוריאן מלא בשריטות ולא נראה טוב.
  לעומת זאת, שני החומרים סינטתים ורגישים לחום, על שניהם לא ניתן להניח סירים חומרים. אומרים שעל הקיסר גם רגיש, אך פחות ושפחות רואים עליו שריטות מבקוריאן. במקומות שמוכרים קוריאן, כל התצוגה מלאה רק בקוריאן .. ואם ממליצים על קוריאן , אנו לא בטוחים שזה כדי למכור מוצר יקר יותר (:

  אשמח לחוות דעתך. מקוה שתוכלי לענות בכנות מה דעתך.

  #438162 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אני יקר שלום 🙂
  כל הכבוד על עבודת השטח היסודית שלך! מטבח אכן אמור להחזיק מס' שנים וילדים זהו גורם משמעותי בבחירת חומרים.
  אם בהשוואות עסקיננו, השוואה מלאה צריכה לעסוק לא רק בחסרונות החומרים, אלא גם במידה ונעשה נזק עד כמה ניתן לצמצם ולתקן אותו.

  שלייפלק מול זכוכית –
  האינפורמציה שכתבת נכונה, צביעת שלייפלק היא צביעה מאוד רגישה וזה לא רק עניין של שריטות – גם מכות ישאירו סימנים.
  הייתי אומרת שלמרות ובאמת צריך להחליף זכוכית במידה ונשברת, היא עדיין פחות רגישה בבחינת שריטות ופגיעות משלייפלק.
  זכוכית שנשברת צריך להחליף, דלת שלייפלק ברגע שנפגעת מעמידה אותך בבעיה היות ואם תשלח את זה לצביעה מחודשת הגוון לעולם לא יהיה אותו גוון, גם אם השכלת מראש לרשום את מספר הגוון.
  את שניהם מנצחת הפורמייקה אבל את זה אתה כבר יודע.

  קוריאן מול קיסר –
  גם כאן הבדיקה היסודית שלך מדויקת ומרשימה.
  מבחינת שריטות, קוריאן אכן נשרט יותר בקלות מאבן קיסר, אך מאחר והחומר הוא מט (לא מבריק) השריטות פחות בולטות ומעבר לכך ניתן לחדש אותו בקלות יחסית ע"י שיוף מקצועי .
  בנושא הכתמים, למיטב ניסיוני כאשר יש כתמים קשים להורדה – הקוריאן מנצח.

  מקווה שעזרתי…

  #438163 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  באבן קיסר, אם יש כתם רציני, אפשר לנקות עם אסטוניש, עם אקונומיקה… עם מה מנקים קוריאן במקרה של לכלוך רציני? שאלה נוספת – המשטח של האי אצלי יתחבר לשיש, האם זה פרקטי אי מקוריאן? אני מבשלת המון, זה אי עובד, לא יישרט בקלות?

  #438164 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אסטוניש זה חומר מצוין לניקוי אבן קיסר וקוריאן כאחד, גם במיקרה של כתם רציני. מניסיון כל כתם יורד מקוריאן והתנסתי בכמה רציניים להחריד. קוריאן נשרט משימוש אבל מאחר והוא מט ולא מבריק רואים את השריטות פחות. כמו כן ניתן אחרי מספר שנים לחדש אותו על ידי שיוף מקצועי. לקוריאן יש המון תכונות נפלאות אבל יש לו גם צדדים פחות פרקטים כמו לכל חומר, צריך לקחת הכל בחשבון. אני אישית מאוד אוהבת את החומר הזה.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־ראש בראש – שלייפלק מול זכוכית וקוריאן מול אבן קיסר.
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור