כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום תכנון אמבטיה ומטבח

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #445836 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום,
  אשמח לקבל חוות דעת לגבי תכנון חדר אמבטיה ותכנון מטבח בדירה חדשה.

  1. אנחנו שוקלים אפשרות לוותר על הקיר שמפריד בין חדר האמבטיה למרפסת השירות. רוחב האמבטיה המקורית הוא 1.95 מטר על 2.65 מטר אורך. רוחב חדר השירות הוא 1.95 מטר על 1.2 מטר אורך. האם כדאי לאחד את שני החדרים או שהאמבטיה תצא ארוכה מדי? במידה ואנחנו מחליטים לשבור את הקיר היכן כדאי למקם את האסלה, האמבטיה והכיור על מנת ששטח הרצפה הפנוי יהיה מספיק רחב. במידה ונחליט לאחד בין שני החדרים, נצטרך להוסיף ארון למכונת הכביסה ולמייבש.

  2. לגבי המטבח, יש לנו מטבח פתוח לכיוון הסלון שמידותיו הן: רוחב 2.8, אורך 3.3. הקיר הארוך ממשיך לכיוון הסלון ואורכו המלא הוא 5.7 מטר. חשבנו להמשיך את אורך המטבח על הקיר הארוך עד ל 4.7 מטר ולסיים בחצי אי. זה אומר שמדלת הכניסה לבית ניתן יהי לראות את סוף המטבח ואת האי. האם זה הגיוני או שזה יקלקל את הסלון?

  אני מצרפת תוכנית דירה של הקבלן.

  אשמח לתגובות

  תודה

  #445837 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  היי סיוון
  לא צורפה תכנית לכן הייעוץ מוגבל. בתכנון חדר רחצה ההגבלה העיקרית היא מיקום הקולטן של השירותים ולכן כל הזזה שלהם כרוכה במדרגה בולטת שמגבילה את התכנון במעט. בכל מקרה אין בעיה להגדיל את חדר הרחצה כפי שציינת. אומנם החלל יהיה צר וארוך אך אפשר להתגבר על כך בעזרת מחיצות זכוכית חלביות, חיפוי שונה של אריחים / שליכט על הקירות וכדומה. יש 2 אפשרויות מומלצות למיקום הפריטים בחלל. האחת – אמבטיה בצד אחד ובצידה ארון שירות ובו מכונת הכביסה והמייבש כאשר ממול ארון כיור (אפשר עם 2 כיורים) ואסלה. אופציה אחרת היא מיקום האסלה בצד האמבטיה וממול ארון כיור גדול שבו מאוחסנים כבר מכונות הכביסה והמייבש באופן נסתר.
  לגבי המטבח – קשה לייעץ ללא תכנית. בגדול אין בעיה שיראו את המטבח מהכניסה, רק צריך לחשוב האם זה נכון מבחינת השהייה בסלון.
  בהצלחה
  דנה שקד – מעצבת פנים ומנהלת פורום עיצוב פנים

  #445838 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
מענה ל־תכנון אמבטיה ומטבח
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור