כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום מפקח בניה

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #408213 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אנחנו בודקים אופציה לקחת קבלן מפתח שיבנה לנו את הבית או לקחת קבלן קבלן (שלד, טיח וכו'). אחד השיקולים שלנו זה שאנחנו לא מבינים בבניה, לכן אם נלך על האופציה השניה (קבלן קבלן) נהיה חייבים לקחת מפקח ככל הנראה, השאלה היא כזו: אם אנחנו הולכים על קבלן מפתח, האם זה מייתר לנו את הצורך במפקח מאחר והקבלן מפתח עושה סוג של פיקוח גם או שעדיין כדאי לקחת מפקח? כי אם לא אז זה חוסך לנו את ה60-80 אלף שעולה מפקח, ואז אולי עדיף ללכת על קבלן מפתח באמת.

  #408214 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום אנה. מפקח בניה וקבלן מפתח אלו שני גורמי מקצוע שונים בתכלית. הקבלן מטרתו לבנות את הבית, ואילו המפקח לבדוק את הקבלן שהוא בונה כמו שצריך. זה נכון שמקרה של קבלן מפתח הוא גם אמור לבדוק את קבלני המשנה, ובעולם ורוד ומושלם הוא יעשה גם את עבודתו בצורה מושלמת וגם יבדוק את הקבלנים האחרים על כל פיפס, אולם לצערנו העולם איננו כזה ולכן יש לבדוק את הקבלנים אם רוצים להקטין את הסיכון לקבל בית עם ליקויים. דבר נוסף, תזכרי שמנהל פרויקט/ מפקח רציני ומקצועי אמנם עולה כסף, אך בשורה התחתונה הוא מוזיל את עלות הפרויקט (שוב, בהנחה שהוא מקצועי ואמין) באופן משמעותי מאחר והוא יודע איך חוסכים עלויות בניה (ויש לא מעט דרכים לחסוך), כך שגם אם מנהל הפרויקט עלה אפילו 100,000, אולם חסך לך 200,000 ₪ מעלות הפרויקט, עדיין החיסכון גדול מהעלות, וגם קיבלת בית איכותי יותר ואפילו שקט נפשי על הדרך.

  #408215 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  תודב רבה. שאלה נוספת, מה עדיף בעיקרון, לקחת קבלן מפתח או או לקחת כל קבלן בפני עצמו? בהנחה ואנחנו לוקחים מפקח גם.

  #408216 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  ברמת העיקרון בפרויקטים שאנחנו מנהלים אנחנו מעדיפים לקחת קבלני משנה מכמה סיבות: ראשית, לחסוך את עלות התיווך של קבלן המפתח (אם נניח הוא לוקח אינסטלטור ועלות האינסטלטור היא 100,000 ₪, את בתור לקוחה תשלמי כ130,000 ₪ עבור האינסטלציה- מאה עבור העבודה ועוד כשלושים רווח קבלני, בלת"מ וכו' לקבלן מפתח), שנית אתה יכול לדרוש מכל קבלן לתת עבודה ברמה מאוד גבוהה כאשר מדובר בקבלני משנה מאשר עם קבלן מפתח ('אני אתקן בטיח'), ושלישית בפן של האחריות- את לא שמה את כל הביצים בסל אחד אלא מפזרת את האחריות על פני מספר בעלי מקצוע. מה שכן, זה לא שחור ולבן כמובן, כל מקרה לגופו וכל קבלן נמדד בהתאם למקצועיותו ולעלותו.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־מפקח בניה
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור