כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום מצע לשתילה במיכלים על הגג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #424561 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום רב,

  יש לי מיכלים גדולים (70X70X70) לשתילה על הגג ואני מתכוונת לשתול בהם עצי הדר. יש גם מערכת השקיה ממוחשבת אבל אין בה משאבת דישון. היום הייתי בשלוש משתלות. שאלתי בקשר למצע שיש לשים במיכלים וקיבלתי שלוש תשובות שונות. באחת אמרו לי לשים שכבה של טוף, מעליה שכבה של פרלייט נקי ומעליה טוף גרוס. בשניה אמרו לי לשים רק מצע שתילה. בשלישית אמרו לי 70% פרלייט ו30% קומפוסט. אשמח לשמוע מה דעתכם ואם יש למישהו נסיון עם זה.

  #424562 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  שלום רותי
  לשתילת גינת גג צריך מיומנות בפני עצמה ואכן צריך ניסיון לאןרך שנים – השיקולים הם כמובן משקל!! ויצירת בית גידול מצומצם לבית השורשים
  השיטה הנכונה לגידול היא שיכבת ניקוז של טוף אובר סייז בעוסי של 10 ס"מ מעל לפרוס בד גאוטכני (כדי שהמצע בשיכבה הבאה לא יסתום את רווחי הניקוז)מצע פרלייט 2 ומעל 5 ס"מ עליונים שיכבת טוף גרוס או חלוקי נחל שימנעו את הפרלייט מלעוף ברוח- כך אנחנו מקבלים משקל מנימלי של המצע וניקוז מקסימלי של המים.
  חשוב!! מכיוון שכל המצע הוא אינרטי לחלוטין ואין בו חומר טיבעי חשוב להוסיף מדשנת שתעביר דשן לצמחים עם כל השקיה.
  מבחינת המשקל חשוב לבחור את גודל וסוגי העצים ברור שבמיכל מוגבל בגודל לא יגדל עץ כמו באדמה- עצים שיכולים חהיות בגינת גג כמו תפוז ננסי, לימון ננסי, פיג'ויה, רימון וכדומה.
  בהצלחה.

  #424563 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  תודה רויטל!

  אמנם השארתי מקום להוספת משאבת דישון במערכת ההשקיה, אבל עוד לא הרכבתי אותה. בין השאר משום שכרגע מדובר במספר קטן של עציצים וספיקת המים לא מספיקה למשאבת דישון מכנית. בהנחה שאני אכן שותלת על מצע כמו שהצעת, יש אפשרות לדישון "ידני" בנתיים, עד שתהיה משאבה? ואם כן, כמה ואיך? מדובר בשני עצי הדר (לימון ותפוז דם) במיכלים של 70X70X70.

  שוב תודות

  #424564 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  בבקשה ..
  פיתרון זמני לדישון ידני הוא ע"י דשן בשיחרור איטי כמו אוסמוקוט וכדומה מומלץ לפירקי זמן של חצי שנה כמויות לפי הוראות היצרן תלוי גודל עץ וגודל מיכל
  רויטל

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־מצע לשתילה במיכלים על הגג
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור