כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום עזרה בתכנון הבית

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #428746 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אסנת שלום. יש להוריי בית קצת ישן ובלתי מתוכנן בעליל. זהו בית שבתחילתו היה 30 מ"ר ומרפסת. לאחר מכן נסגרה המרפסת ועוד חלק מהגג כך שנוצר בית של 60 מ"ר ומרפסת. בהתפתחותו השלישית נסגרה המרפסת ונוספה קומה למעלה מה שיצר מצב של ריבוי עמודים ופתחים וקושי בתכנון הבית בקומה התחתונה. אשמח לקצת היגיון אדריכלי במעבה התכנית הסבוכה. אני מעלה את התכנית בצירוף התכנון שלי. אשמח להערות הארות ושיפורים. תודה!
  נ.ב- הקומה התחתונה שלנו נמצאת בקומה שנייה בכללי, ישנו עוד שכן מתחתינו.

  #428747 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  כדי לייעץ אני זקוקה לעוד כמה פרטים: למי הבית מיועד? להוריך? לך? למשפחה עם הרבה ילדים או זוג צעיר? היכן נמצאים חדרי השינה? רשמת שם ליד קיר מסויים שהוא להריסה ובכל זאת התייחסת אליו בהעמדת הריהוט בסקיצה שלך…?
  מה קורה בכל החלל הריק הזה שמופיע ליד המדרגות?
  והערה לסיום- אני לא יודעת מה היקף השיפוץ שאתם רוצים לבצע שם (או שמא אתה רק מתייעץ לגבי הצבת הריהוט במרחב?) אבל ייתכן מאוד שניתן לבטל או להזיז את העמודים שבמרכז החלל ע"י יצירת קורה בתקרה. אפשר להתייעץ עם קונסטרוקטור בנושא.
  העלה עוד פרטים ואוכל לייעץ.
  בברכה, אדר' אסנת ברש

  #428749 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  הבית מיועד להוריי. אנחנו משפחה בעלת 8 נפשות שכרגע 5 מהם נמצאות בבית באופן קבוע והיתר מגיעים בסופ"ש וכדומה. קו המחשבה שלי היה שהמספר עוד יגדל בעתיד באיזשהו שלב אחרי שזה יהפוך לבית של "סבא וסבתא".
  חדרי השינה נמצאים בכיוון מערב אם תוכלי לראות יש שני פתחים בקו המערבי של המדרגות שניהם של חדרי שינה והשאר בקומה העליונה.
  בנוגע לקיר הוא כבר לא קיים. אולם מתחת למדרגות ישנו חלון ובצמוד אליו חשבתי על מערכת הישיבה. מה גם שאינני יודע מה הגבול בהעמדת רהיט מתחת למדרגות כך שלא ייוצר מצב של תקרה נמוכה וחוסר פתיחות.
  לגבי החלל הריק יש לי תכניות גם לגביו, מערבה מהמקרר ישנו מין חדרון ששימש בעבר שירותים כשלא הייתה קומה נוספת וכרגע רק מכונת הכביסה נמצאת שם. מצפון לחדרון נמצאת המקלחת+ שירותים. אני רוצה לספח את החצי המזרחי של החדרון לטובת הגדלת המקלחת ואת חציו השני להאריך לכיוון דרום כדי שישמש מין חדר כביסה. ואז בין חדר הכביסה למטבח להוסיף שירותים קטנים מינימליים משהו בסביבות מטר על מטר. שהכיור נמצא בחוץ דרומית לשירותים. כמו כן אני רוצה ליצור מחיצה מחדר הכביסה החדש דרומית לדלת שמולו כדי לסגור מעיין יחידת הורים.
  אנחנו רוצים לבצע שיפוץ רציני ומאסיבי שכן שום דבר לא מתוכנן כיום.
  תודה!

  #428748 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אוכל להוסיף את התכנון של החלל ליד המדרגות אם תרצי.

  #428750 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  עכשיו אני יכולה להתייחס לסקיצה, אם כי חייבת להודות שעדיין יש הרבה מה לברר והייתי בהחלט ממליצה לכם להוועץ באיש מקצוע (אדריכל/מעצב) לפני פרוייקט כזה כי לא ברור מדבריך האם אתם יודעים לגשת לכך- האם באמת ניתן מבחינת תשתיות לייצר שירותים וחדר כביסה היכן שאתה רוצה? האם אתם מכוונים נכון מבחינה תקציבי? והכי חשוב- האם מה שאתם חושבים לייצר בחלל באמת נכון לכם? וישיג את התוצאה הרצויה?
  הדברים שאני יכולה להתייחס אליהם לאור מה שסיפרת לי עד כה:
  הסלון המופיע בסקיצה שלך קטנצ'יק. לא הייתי מתכננת סלון כל כך קטן למשפחה בת 5 נפשות. כמו כן, צריך להבין שהוא מתפקד גם כמסדרון- כיוון שהכניסה מימינו וחדרי השניה משמאלווזה המעבר היחידי לאגף חדרי השינה של הבית…
  לעומתו המטבח המשורטט גדול ומרווח.המקום המשורטט כפינת אוכל קטן מאוד ואם אכן תעמוד שם פינת אוכל היא תחנוק את הכניסה שמיותר לציין שלא מתוכננת כרגע מבואה כלשהי המקבלת את פני הבאים וזה חסר.
  דבר אחרון: השקטוט של המטבח והסלון כפי שתכננת אותם לא עובד טוב- האי של המטבח כמעט נושק לארון הטלויזיה של הסלון ולמעשה חוסם את המעבר בין הסלון למטבח. מן הצד השני של האי גם אין מעבר! יש עמוד שחוסם חלקית מעבר שנראה לא גדול יותר מ-70 ס"מ כך שהמעבר הפנוי שנשאר הוא של כ- 50 ס"מ… לא אפשרי!
  בקיצור, אם חושבים על פרוייקט כזה כדאי לנהל אותו ברצינות הראויה.
  בהצלחה, אדר' אסנת ברש

  #428751 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  קודם כל אני רוצה להודות לך על התגובה העניינית!
  דבר שני התכנון שתכננתי הוא במסגרת המגבלות הקיימות.
  כמובן שאני מבין שבכדי לתכנן צריך להביא איש מקצוע שגם יגיע למקום בשביל לראות כי אי אפשר לתכנן באוויר. כל התכנונים וההתייעצויות שאני עושה הם בגדר חומר למחשבה שכן שיפוץ בסדר גודל כזה אינני מתכוון לעשות בלא עזרה מקצועית. תודה שוב!

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
מענה ל־עזרה בתכנון הבית
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור