כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום 2 שאלות

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #428144 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  אסנת תודה על העזרה. אודה על עזרתך בנושא הבא.
  1. מעלון – אנחנו השארנו חלל בין המדרגות ברוחב מטר למטרה זו, אבל לא בטוחים שנעשה (בגלל התקציב). בעיריה נאמר שאם נציג פיר וקירות אזי מח' פיקוח ידרשו ביצוע בפועל. אנחנו רוצים לשמר את האפשרות להכניס מעלון וכמובן להכין את כל הקומות לכך ולא לפנות בעתיד להיתר בניה רק לצורך זה.
  האם יש לך פתרון? למשל להציג פיר מברזל או פלדה וכך בשלב השלד יימנע מצב בו נבנה פיר בטון ולא נעשה מעלון.אולם יש השלכות בעלויות אולי…
  2. מקוה שתביני את השאלה הזו. הכניסה לבית המתוכנן הינה בגובה 2.5 מטר (לאור הצפות שהיו וכו') – וכך יצרנו חצר קטנה מעל החניה ושם גם הכניסה לבית. השאלה שלי האם ניתן ליצור חיבור מאזור זה לגינה של הבית – כרגע ניתן לעבור אך ורק דרך הבית.
  רציתי לשאול עד כמה חשוב לשמר גישה לגינה מבלי מעבר לבית, והאם יתנו לנו למשל לצקת בטון או מעין עמודי ברזל עם מעקה ע"מ ליצור חיבור כזה. מקווה שברור 🙂
  שוב – תודה רבה

  #428145 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  לגבי פיר המעלית- אני חושבת שעדיף הגיש כרגע את המדרגות עם חלל פתוח באמצע כשטח עיקרי, מניחה שמטרת הגשתו כפיר היא כדי לחסוך בשטחים בהגשה? אני לא חושבת שידרשו מכם אחר כך ביום שבו תבנו את המעלון היתר עבור זה, וגם אם כן זה יהיה הליך של היתר לעבוד מצומצמת.. אם בכלל. אני צריכה לבדוק את עצמי בעניין הזה. בכל מקרה, אפשר להתייעץ בועדה בנושא.
  לגבי חיבור בין מפלסי הגינה השונים, אם הבנתי נכון (והיה הרבה יותר קל אם היית מצרף תכנית) אני חושבת שכדאי ורצוי שיהיה חיבור כזה. לא מבינה למה אי אפשר לייצר מדרגות בפיתוח שטח שמקשרות בין מפלסים?
  בהצלחה, אדר' אסנת ברנדס ברש

  #428146 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  1. מעלון – המטרה איננה חישובי שטחים אלא רק מה יהיה נח יותר כאשר נרצה בעוד כמה שנים אולי להוסיף מעלון…אני חושש שאם רק נשאיר חלל נידרש להיתר, וגם הבית לא יתאים (בטון במרתף, הכנה בעליית הגג, חשמל וכו') – לכן השאלה מה רצוי לא לרשום בתכנית או לרשום ולראות בעתיד…
  2. אנסה להסביר – יש לבית גינה אחת בלבד והיא בכיוון דרום. משער הכניסה לבית עולים על מדרגות עד שמגיעים לגג החניה ושם ממוקמדת הדלת לבית. ניתן להגיע לחצר דרך ויטרינה בסלון. השאלה האם ניתן יהיה לצקת בטון או מעין דרך ברזל מגג חניה ואזור דלת הכניסה לקצה הגינה כדי לאפשר מעבר כזה – השאלה האם יאפשרו דבר כזה שהינו מחוץ לקו בנין, האם חשוב שיהיה מעבר כזה, ואולי דרך פשוטה מעץ או משהו כזה..
  אין פערי גובה, רק שמיוקם הכניסה לבית הוא ממערב ואין לו דרך ישירה לגינה כרגע
  המון תודה

  #428147 הגב

  Yair Lahav
  מנהל בפורום

  הכוללת את המגרש.
  בטוחה שיש לך כזאת. לא אוכל להתייחס כך.
  לגבי המעלון, אסביר שוב מה המלצתי: אני ממליצה להגיש כרגע את התכנון כרגע ללא המעלון, אך להשאיר לו מקום פנוי לתוספת עתידית. כמו כן, כמובן שצריך לעשות כבר כעת את ההכנות הנדרשות לכך בבניה, (נק' חשמל, מרווח מתאים בין המדרגות, הנמכת ריצוף באזור זה ועוד- לפי הנחיות חברת המעלונים).
  מקווה שזה היה ברור, אדר' אסנת ברנדס ברש

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
מענה ל־2 שאלות
פרטים:
יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור