כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום דלתות פנים עמידות במים

#430288

Yair Lahav
מנהל בפורום

ערב טוב. דלת עמידה במים הינה דלת שיש בה רכיב פולימרי, היינו, מיקס של חומרים פלסטיים וחומרי עץ. הרכיב הפולימרי שבדלת עמיד בפני מים משום שאינו סופח נוזלים, כך ששומר עליה מפני התנפחות והתקלפות.
ישנן חברות שמייצרות דלתות עם כנף פורמייקה או צבע בתנור ועם פס תחתון של כמה ס"מ העשוי רק הוא מחומר פולימרי מוגן מים.
ישנן חברות אשר טובלות או מצפות את הדלת כולה בחומר פולימרי (פחות נפוץ) וישנן חברות שמייצרות דלתות שאפילו חומר המילוי שלהן עשוי מתערובת פולימרית. ניתן למצוא בשוק גם משקופים והלבשות עמידים למים, לעומת משקופים והלבשות שאינם עמידים למים.
יש הטוענים שדלת שעשויה כולה מחומר פולימרי אינה מבודדת כמו שצריך גם ברמה האקוסטית וגם ברמה התרמית, ושצורתה עלולה להשתנות בעקבות שינויים במזג האוויר (קור וחום).
מרבית האנשים מסתפקים בהגנה מפני מים רק באזורים הרטובים (אמבטיות) שבהם פוטנציאל הרטיבות גבוה מהרגיל, אך ישנם כאלה החוששים מהריסתן של הדלתות בכל הבית באם הדירה תעבור הצפה בשלב כלשהו, ואשר מעדיפים הגנה פולימרית זו או אחרת בכל הדלתות ובכל החללים.
הנכון ביותר לטעמי הוא לחשוב היטב מה דעתכם בעניין ומהי רמת החשש שלכם, לבדוק מספר חלופות לרבות את טיב ההתחייבות החוזית של הספקים לעמידותה של הדלת ולקבל החלטה שמבוססת על פרקטיקה, אסתטיקה ומחיר.
המלצות על ספקים ספציפיים לא אוכל לתת לכם במסגרת הפורום הזה, אבל אני מקווה שהמידע יעזור לכם לשאול את השאלות הנכונות כשתתחילו לטפל בנושא.
בהצלחה 🙂

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור