כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום ייעוץ בהתאם למפרט תכנון דירת קבלן

דף הבית החדש פורומים עיצוב פנים כמה שאלות של מתחילה :) ייעוץ בהתאם למפרט תכנון דירת קבלן

#445442

Yair Lahav
מנהל בפורום

היי
תשובות לשאלותייך-
1. הבנייה נעשית בעזרת לוחות גבס. הטיח מיועד לקירות בלוקים. לפי התיאור שלך אני מניחה שהקבלן מוסר קירות לבנים ובמידה ותרצי לצבוע את הקירות בגוון אחר ומסוג סופרקריל תוכלי לעשות זאת על חשבונך ולאחר קבלת מפתח.
2. בדר"כ קרניז מעל הטלוויזיה בדירות קבלן מסתיר מערכות מיזוג או ספרינקלרים ולכן הוא מבוצע. עבודות גבס יוצאות דופן לא כדאי לבקש מהקבלן לאור התמחור הגבוה יחסית, מה גם שאין בעיה לבצע זאת לאחר קבלת מפתח. במידה וכבר רשום במפרט "הכנה לספוטים" יכול להיות שהקבלן מנצל הנמכת תקרה קיימת למיזוג, עבור התאורה. תוכלי לראות זאת בתכנית המוצעת.
3. לגבי הדלתות יש להקפיד שיהיו מלאות – פלקסבורד ולא חלולות. לאחרונה יצאו דגמים עמידות למזיקים ונוזלים. אלו דגמים עדיפים כמובן אך אין זה אומר שהדלתות המלאות הקודמות אינן סבירות. כמו כן שימי לב לגוון הדלת – לבן/שמנת עדיף על אגוז / גימור עץ אחר, אלא אם כן הבית יעוצב בסנגון כפרי מאוד.
4. לא מומלץ לתכנן ארונות מטבח ממלמין, זהו חומר המיועד לחדרי ארונות ללא מגע ישיר עם מים. רצוי לבחור מטבח עם גוף הארונות עשוי סנדוויץ, והדלתות אמ.די.אף. לאחרונה חברות המטבחים השונות משתמשות גם בדגם איכותי ועמיד של סיבית דחוסה וזאת כמובן גם אופציה.
בהצלחה
דנה שקד – מעצבת פנים ומנהלת פורום עיצוב פנים

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: דלתות פנדור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן