כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום סגנון תאורה לבית

#414201

Yair Lahav
מנהל בפורום

לפי התיאור הבית כולו מעוצב בקווים נקיים בסגנון די מודרני ולכן גם גופי התאורה יכולים "לדבר" באותו סגנון.
במטבח מומלץ לשים גוף תאורה צמודשקוע תקרה (תלוי אם התקרה מגבס או בטון) בעלי עוצמה ופיזור מתאימים כמו פנל לד, פרופיל תאורה… אלו הם סגנונות לגופים בעלי קווים נקיים ומודרנים.
מעל האי אפשר לתלות גופי תאורה עדינים המאירים כלפי המשטח עצמו – כי תאורה כבר יש במטבח כך שזו השלמת תאורה יותר "דקורטיבית" (כמות הגופים מעל האי כמובן תהיה בהתאם לגודלם – אם הגופים קטנים אפשר לשים גם רביעיה (ציינת שהאי הוא 2.7מ') ואם הגופים יותר גדולים אז שלישיה – תלוי בגודל הגוף).
דווקא מעל האי הייתי ממליצה "לתכשט" את מראה החלל ולהכניס נגיעות של צבע/צורה על מנת לשבור קצת את "המונוטוניות" של הסגנון האחיד של החלל.
בפינת האוכל הייתי ממליצה על גוף תאורה מרכזי תלוי – הגוף תאורה יהיה ה"פיס" של החלל כאן אפשר קצת יותר להשקיע בגוף מרשים אליו העיניים יהיו נשואות וזאת משום שפינת האוכל זהו האיזור העיקרי באירוח, בחגים ובארוחות.
לסלון גוף תאורה מומלץ יהיה צמוד תקרה פורפורציונלי לחלל (לגודל סלון סטנדרטי קוטר 80ס"מ יהיה טוב) גם בקווים נקיים אך הגודל שלו והמסה שלו הם כבר עם יותר נוכחות כמו גוף "חישוק" – גוף עגול עומק 10ס"מ נקי וחלק…
הכל שאלה של איזון – לשלב גופים צמודי תקרה ותלויים במידה כזו שהחלל לא יראה מצד אחד כמו חנות תאורה ומצד שני שלא יראה אחיד מדי…
רותי.

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור