כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום תאורה

#430669

Yair Lahav
מנהל בפורום

הי,
לא צירפת תמונה, אז אני אענה באופן עקרוני ואולי זה יעזור לך להתכוונן.
אם את מעונינת שכל הבית יראה כפרי, אז בוודאי שאפשר לתלות תאורה כפרית גם בסלון. אין שום "חוק" שאוסר את זה. אבל אם הסלון שלך (ספות, שולחן וכו) הם לא במראה כפרי, אז יכול להיות מתאים ומעניין יותר ללכת על תאורה מעט יותר מודרנית. לא הייתי הולכת על מודרני "קיצוני", אבל משהו בקווים נקיים.
בהנחה שהמטבח-פינת האוכל-סלון הם פחות או יותר באותו חלל, הייתי מציעה להקפיד שיהיה איזשהו קו מקשר בין גופי התאורה. אם הסגנון שונה לגמרי, אז רצוי שהגודל והגוונים יהיו דומים, או משלימים. או לחילופין שהגוונים ישתלבו עם הגוונים של הספות/כריות/שטיח. בקיצור, אם משלבים סגנונות צריך להיזהר מבלאגן. אם הכל באותו סגנון אז ממילא אין בלאגן, אבל לרוב זה קצת פחות מעניין. ועוד משהו טכני – תשתדלי לשמור שכל הנורות יהיו באותו גוון אור (הכוונה לנורות עצמן ולא לאהיל) אז שלא אחת תהיה "לבן קר" ואחת "צהוב חם" למשל כי זה מאוד מורגש וזה צורם.
אגב, אם תכנסי לחנויות תאורה טובות, זה יהיה יותר יקר, אבל המוכרים יוכלו ליעץ לך גם מבחינה עיצובים וגם מבחינה טכנית (חסכון, כמות האור הנדרשת וכו) בחנויות הזולות המוכרים לרוב "רק מוכרים" והידע שלהם לא יותר משלך…
מקווה שעזרתי במשהו (ואם יש לך חשק לקרוא עוד קצת בנושא, אז באתר שלי יש כמה עמודים של טיפים ושם כתבתי גם על הנושא של תאורה)
זיוה זילבר
zzdesign.co.il

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן