כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום תשובה לסיגל-חיפוי למטבח

#430290

Yair Lahav
מנהל בפורום

הי סיגל בוקר טוב. כלל חשוב שאני מקפידה עליו מאד, הוא להימנע מהכנסה חד פעמית של חומר לחלל. משום שמופע חד פעמי ובודד של חומר או צבע, נראה תמיד מנותק מהסביבה. החלל יראה מצוין בתנאי שכל צבע או חומר שאת מכניסה יקבל ביטוי לפחות פעמיים. ובהתאם, אם ארונות המטבח עשויים כולם מפורמייקה לבנה מבריקה, למעט הקלפה אשר תהיה עשויה מעץ, כאשר אין בכלל עוד עץ דומה בסביבה הקרובה, התוצאה תהיה פחות נכונה, והעץ יראה זר במטבח ולא מחובר לשום אלמנט אחר. אם למשל היה במטבח פרקט למינציה מעץ אלון טבעי, וקלפה או חיפוי מעל השיש בדיוק מאותו עץ, המראה הכללי היה מעוצב ומדויק יותר, משום שהפרקט היה מתחבר לקלפה או לחיפוי בצורה הרמונית ומשלימה.
אם יש בוצ'ר עץ במטבח או פרקט- הרעיון להוסיף חיפוי עץ דומה מעל השיש יהיה נהדר (הייתי מחליפה במקרה זה את צבע השיש ללבן בדומה לצבע הארונות, כדי שלא להכניס עוד צבע לאזור המפגש בין החומרים). גם קלפה שכולה עץ היא אופציה, תשקלי להוסיף לה מסגרת לבנה ומנגנון טאץ(מצרפת לך תמונה).
אם אין שום עץ בסביבת המטבח וחשוב לך לחמם אותו, הייתי נשארת עם ארונות וקלפה לבנים ועם שיש אפור בהיר, ומוסיפה חיפוי בריקים בלוק מודרני מעל השיש, בהם משולבים גווני אפור וגווני חום טבעי עדינים (לא גוונים כהים וללא קונטרסט חזק בין האפורים לחומים). גווני האפור יתחברו לאפור של השיש (ואולי גם לאפור של הרצפה, אם קיים וגווני החום העדינים יחממו את האווירה המודרנית הקרירה.
משחק הצבעים הזה יצור חיבור לאפורים האחרים שבמטבח, והעובדה שהגוון החום התווסף, למרות שאין חום אחר בחלל, לא תציק לך בעין (החום העדין הזה עשוי להתחבר מקסים לחומים אחרים שיוכנסו בסלון בפורמט של ריהוט עץ).
מקווה שעזרתי. שיהיה יום נפלא.

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בהנהלת בלורן

בחסות: בניין ודיור

בחסות: דלתות פנדור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור