כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום תשובות

#446150

Yair Lahav
מנהל בפורום

היי ארז
בהמשך לשאלותייך, שתי הערות כלליות:
מכיוון שאתם עובדים כבר עם מעצבת פנים המכירה את הצרכים והסגנון שלכם ומנהלת את הפרויקט מקרוב, רצוי שהיא תנחה את הקו העיצובי הכולל ולכן תשובותיי הן בגדר המלצה בלבד.
דבר שני קח בחשבון שההדמיות צולמו בעדשה רחבה והחלל עצמו קטן הרבה יותר מאשר הוא נראה בהדמיות לכן חשוב לא להעמיס בבחירות ובאלמנטים.
להלן תשובות לשאלותייך :
1. כדאי לחפות את קיר הבריקים בסלון כדי ליצור חמימות, אין חשש שזה יציק בעיניים מכיוון שהאזור סביב המסך חלק ולא מחופה באופן מלא. אזור פינת האוכל עמוס כבר בהנמכות תקרה, נישות גבס רבות, תמונות, גוף תאורה יורד וכו' ולכן הייתי מטפלת בקיר שמאחורי הנישה המרכזית בנגיעה של צבע אחר טיפה כהה יותר משאר הבית ולא מעמיסה בחיפוי בריקים.
2. אין בעיה להשתמש בהנמכות התקרה להגדרת חלל אך כדאי להשתמש בהן בחוכמה ובמינון נכון כדי לא ליצור כבדות או להיכנע לטרנד חולף של משחקי בנייה בגבס. צריך תחילה לספק את הצרכים הפונקציונאלים של הסתרת תעלות המיזוג בהתאם להנחיות יועץ המיזוג ולאחר מכן הייתי ממליצה ליצור תקרות במראה מנותק מהקירות תוך שימוש בתאורה נסתרת כפי שתכננתם במטבח. אזור פינת האוכל מעט עמוס כרגע.
3. רצוי להשקיע בתקרת המטבח גופים שקועים עם תאורת לד תוך בחינת שטח ההארה של כל גוף בהתאם לגובה התקרה. כך ניתן לתכנן את המיקום והכמות הנדרשת כדי שלא יווצרו "כתמים" של אור אלא תאורה שוטפת ונכונה לשטח עבודה במטבח.
4. מכיוון שיש הרבה משחקים של גבס ותאורה באזור המטבח ופינת האוכל, לא הייתי מעמיסה בעוד נישה מעל הארונות הגבוהים.
5. נישת הכניסה היא הדבר הראשון שרואים כשנכנסים הביתה ולכן הייתי מטפלת בה כאלמנט דקורטיבי לכל דבר בעזרת חיפוי עץ או מראה. דלתות לבנות חלקות יעניקו מראה מעט אנמי יחסית לעיצוב הדומיננטי של הדירה כולה.
בהצלחה
דנה שקד – מעצבת פנים ומנהלת פורום עיצוב פנים

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור