כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

פורומים

פורום שלום רב,

#410683

Yair Lahav
מנהל בפורום

המידע שנמסר לכם אינו מדויק, והוא נראה כטעות או כניסיון להטעותכם, ועל כן נענה לכם בהסבר מפורט:

ראשית כל, אין שום קשר בין התקן לבין שריפה. לכן עושה רושם שהמידע שנמסר לכם הינו טעות גסה או הטעיה.
התקן , שהינו תקן 23, אינו עוסק כלל בעניין שריפה או חומרים מסוכנים.
תקן 23 כולל דרישות שונות, כגון דרישות עמידות בפני כוחות שונים, גימור (זוויות ישרות, היעדר גליות), עמידות במים, בלחות וכו', אשר מוצרי פנדור, גם אלו שאינם מוצרי עץ – ובמיוחד אלו, עומדים בהם.

הן לדלתות והן למשקופי פנדור העשויים עץ קיים תקן ישראלי לפי תקן 23 חלקים 2 (משקופים) ו-3 (כנפי דלתות).
עד לאחרונה התייחס תקן 23 למשקופי עץ, ולדלתות שמסגרתן עשויה עץ בלבד (סרגלי הכיסוי, המילוי והחיפוי יכלו להיות מכל חומר), כך שלגבי משקופים פולימריים (כמו גם לגבי משקופים מחומרים אחרים, כגון אלומיניום) לא היה כלל תו תקן, ומכון התקנים סרב לבדקם, וכך גם קבע לגבי דלתות יוניק שבמסגרתה התחתונה WPC – שלא ניתן לבדקן.

יש לציין שתקן 23 אינו תקן מחייב, כך שאין ולא הייתה מניעה למכור או לשווק מוצרים שאינם מסומנים בתו תקן, ועשויים להיות אף עולים בתכונותיהם על הנדרש בתקן.
.בשל העובדה שתקן 23 אינו תקן מחייב, לרוב המוחלט של היבואנים (למשל של דלתות איטלקיות), אין תקן. כמוכן לנגרים פרטיים, גם אין תקן. לחברות רבות ומוכרות בשוק גם אין תקן, לגבי המוצרים שהם מוכרים כיום. יחד עם זאת מוצריהם, חייבים לעמוד בדרישות התקן.

לגבי החומר WPC:
החומר הינו תרכובת של עץ ופלסטיק, חומר מוכן בעולם, בארה"ב וכן באיחוד האירופאי. החומר נפוץ בישראל גם בחברות הדלתות השונות (המתחרים של פנדור, וניתן לקרוא על כך באתריהם השונים) בנוסף החומר מצוי במוצרים רבים כגון: תריסים, דקים, מוצרי ריהוט וכו'.
כיום משקוף ה-WPC הוא המשקוף מותקן בעשרות אלפי יחידות דיור בשנה, ולמעשה בלמעלה מ-150,000 יחידות דיור אשר נבנות ע"י חברות הבניה הגדולות והקטנות בישראל.
החומר ידוע כמעכב בעירה ביחס לעץ, שכן זמן ההתלקחות שלו ארוך יותר משל עץ.

נ.ב
רק לפני מספר שבועות, לאחר שנים רבות של מכשלות בירוקרטיים, אושר התיקון לתקן, אשר מאפשר למכון התקנים לבדוק ולהעניק תו תקן גם למשקופי פנים שאינם עשויים מעץ. (אגב, התיקון אושר בתמיכת רוב המוחלט של החברות הגדולות)
פנדור מצפה שתוך זמן קצר יסתיים הליך בדיקת ואישור המשקופים הפולימריים על ידי מכון התקנים.
התיקון לתקן המתייחס לדלתות, והמאפשר בדיקת דלתות "יוניק" של פנדור במעבדות המכון אושר גם הוא במכון התקנים, אך ממתין לאישור משרד הכלכלה. מייד לכשיאושר תגיש פנדור את דלתות יוניק לאישור.

ככל שברצונך בפרטים ,הסברים וכן מסמכי התקן או מסמכים נוספים הנך מוזמן לפנות אלינו במייל mora@pandoor.co.il או לחלופין לפנות ישירות לענף עץ, ריהוט וחלונות במכון התקנים האמון על התקינה הרלוונטית.

יש לכם עוד שאלות?

פורומים בנושא עיצוב

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: בניין ודיור

בחסות: דלתות פנדור