פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

פינת אוכל - לקראת חג הפסח: רעיונות ל"מרכז השולחן"

סטודנטים לעיצוב תעשייתי ממכללת אורט סינגאלובסקי מציעים רעיונות מעוצבים למרכז השולחן לקראת פסח

29/06/2010

סטודנטים לעיצוב תעשייתי ממכללת אורט סינגאלובסקי מציעים רעיונות מעוצבים למרכז השולחן לקראת פסח.
הסטודנטים יצרו 40 פרויקטים בתחום העיצוב התעשייתי. מדובר במוצרים המשתלבים במרכז השולחן, כגון: גופי תאורה, פמוטים, קערות הגשה וכו'. המוצרים מבוססים על טכנולוגיות וחומרים יוצאי דופן הנלקחים מעולמות תוכן מגוונים ושונים מתרבות עריכת השולחן.
פרחים, אורז, סוכריות, צינורות PVC, ברגים, פילטר רכב וחומרים אחרים מצאו את מקומם על שולחן האוכל בהקשרים חדשים ורעננים. 

"הסטודנטים בחנו את גבולות המוצר ותפקידו על השולחן בעזרת ניצול חומרים וטכנולוגיות מגוונות..."
 

דורון גומפרט, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי במכללת אורט סינגאלובסקי מסביר: "הסטודנטים בחנו את גבולות המוצר ותפקידו על השולחן בעזרת ניצול חומרים וטכנולוגיות מגוונות. במרבית העבודות ניתן ביטוי לעניין של שימוש או שימוש חוזר של מוצרים וחלקי מוצרים הלקוחים משולחן האוכל או ממקורות נוספים תוך מנפולציה או שידרוג אותם פריטים לדרגת "מוצרי שולחן".

בין הפרויקטים הבולטים:

א. פרוייקט "מצה מונדריאנית" – הסטודנט שמעון בן-ציון, סטודנט שנה ב', עיצב גוף תאורה בהשפעת עבודותיו של האמן פיט מונדריאן. האלמנטים הריבועיים וההנדסיים זורמים עם מאפייני המצה שהיא מרובעת ומקווקוות. הוא בחר ללוות את מבניות המצה לצורך יצירת הקומפוזיציות השונות בארבע פאות המנורה.

ב. פרוייקט "אור מצולות" – הסטודנטית רוסלנה ויטקון עיצבה מנורה יפהפייה למרכז שולחן בצורת קונכייה העשוייה תערובת אורז ופולאיסטר. ההשראה הינה מהטבע ומהחומרים.

ג. פרוייקט "שפה משותפת" – הסטודנט אושרי אהרוני עיצב תחתיות לסירים בשימוש בחומרים טבעיים: חוטים ופקקים בשילוב פוליאסטר אשר יוצרים הרמוניה ביניהם.
 
ד. פרוייקט "ריקוד" – הסטודנט יעד יפת עשה מניפולציה לאמצעי אכילה - סכו"ם ושינה את תפקידו על שולחן האוכל ומשמש ככלי קיבול לפירות. העבודה מזכירה את עבודתו של האמן אנרי מטיס "רקדניות" ומכאן שמו.

ה. "כלי פולחן מודרני". הסטודנט נמרוד לרמן. עיצב למכורים לפיצוחים מתקן להגשת פיצוחים בדרך מעניינת. הסוף למריבות על הגרעין האחרון? לקערה יש התפצלות לארבע אונות הזנה.

ו. פרוייקט "מסרקאור" – הסטודנטית פייגינה טטיאנה עשתה מניפולציה במסרקים בצבעים שונים לגוף תאורה שבסיסו עשוי מעץ.

ז. פרוייקט "מדיאה" – הסטודנט ליאור שוורץ עיצב גוף תאורה המבוסס ציוד המלווה כל חשמלאי בניין בעת התקנת מערכות חשמל במבנים. "מדיאה" היא דמות של מכשפה מהמיתולוגיה היוונית בהקשר לנחשים. 

ח. פרויקט "בשקיפות מלאה"- הסטודנט ויצפלד ערן עיצב גוף תאורה שבצורתו מזכיר את האהיל המסורתי, אך בניגוד לו, לא נועד למיקוד האור לתחתית וריכוכו בצדדים אלא להעברת הוא דרכו ופיזורו בתחתית.

ט. פרויקט "עמי ותמי". הסטודנטית קרן ארז, שנה ג', עיצבה קערת פירות עשויה סוכריות וקרמל הניתנת לאכילה.