פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

שאיפות גדולות: פריטי הנוי שיגשימו את החלומות שלכם

כשאתם נכנסים לבית חדש, או עושים רה-דקורציה לבית הקיים שלכם, כדאי לכם לשים לב לאקססוריז ולתמונות שאתם מציבים בבית. יש סיכוי שבחירת הפריטים תשפיע על הגשמת השאיפות שלכם

מאת: קרן הורוביץ

25/05/2016

איזה כיף זה בית חדש, נכון? הרצפה מבריקה, הקירות מדיפים ניחוח של צבע טרי, הרהיטים מסודרים יפה במקומם החדש ואפילו הארגזים נפרקו אל תוך הארונות. אבל פה לא תמה העבודה שלכם, אלא היא רק מתחילה – כי עכשיו הגיע הזמן לבחור את כל האקססוריז, התמונות וחפצי הנוי שיתנו לבית שלכם אופי. איך בוחרים אותם מתוך המגוון העצום הקיים בשוק? הפנג שואי נחלץ לעזרתכם.

 

העדיפו תמונות וסמלים המשקפים את המצב שאתם שואפים אליו, ולא את המצב שמשקף אתכם, מתוך מחשבה על מה מקדם את מטרות החיים שלכם. בבית הזה למשל, תלו תמונה עם ציטוט של אנדי וורהול על "15 דקות של תהילה". אם, לצורך העניין, שאיפתכם הייתה להתפרסם – ולו רק ל-15 דקות של תהילה – תמונה כזאת הייתה אידאלית לתלייה גם אצלכם בבית.

כמו כן, חשוב לשים לב שאין ניגוד אינטרסים בין הרצון של מי שחי בבית, לבין מה שהבית משדר. למשל, אם מדובר בדיירת רווקה שרוצה זוגיות, מומלץ שלא יהיו בבית תמונות של נשים בודדות, אלא של נשים בזוגיות. 

 

תכנון ועיצוב: Egue y Seta - Daniel Pérez and Felipe Araujo, צילום: Victor Hugo

 

העדיפו תמונות בעלות אמירה ברורה, כמו למשל התמונה בבית היפואי הזה הנושק לים. התמונה מביאה לחלל הבית אנרגיה  מקסימה של מנוחה וחופש, של לשבת ולנוח וליהנות מהטוב של החיים בשקט ובשלווה. ואכן, הבית מקיים את האג'נדה של בעלי הדירה שעיצבו אותה עם מחשבה על חופש ושפע אור. 

 

עיצוב פנים: ציפי יעבץ חן, סטודיו MyTemastudio, צילום: שי אפשטיין

 

בחרו בקפידה את החפצים שמוצגים בבית, ואף פעם אל תשאירו חפץ שמישהו שאתם לא אוהבים הביא לכם כמתנה לבית. לאנשים יש יכולת להדביק לחפצים שונים את האנרגיה שלהם, ולכן אל תרגישו מחויבות להשאיר את החפץ שקיבלתם ממישהו לא אהוב בבית שלכם. זכרו שאתם חיים בשביל עצמכם ולא בשביל אחרים שייראו את המתנות שהביאו לכם. 

 

לזוגיות טובה בבית, בחרו תמונה או פסל המשקפים את השאיפה הזוגית שלכם ומקמו אותו בדרום-מערב הבית. רצוי להשתמש בזוג תמונות, או זוג אביזרים המשקפים את המספר הזוגי של הדרום-מערב ובכך מחזקים את הזוגיות שלכם. אם אתם לא מוצאים מה לתלות, תמיד אפשר לפשפש באלבום התמונות ולמצוא תמונה שממחישה את אהבתכם, ואותה לפתח, למסגר ולתלות.

 עיצוב פנים: ציפי יעבץ חן, סטודיו MyTemastudio, צילום: שי אפשטיין

 

נסו להכניס לדרום-מזרח הבית תמונה או פסל שמשדרים עושר ויוקרה, לחיזוק הנושא הכלכלי בביתכם. התיקון המסורתי לנושא הוא עץ הכסף, מונח על בד אדום עם מטבעות, אך מכיוון שהרלוונטיות של התיקון הסיני המסורתי לעולמות שלנו היא קטנה, נסו למצוא משהו שיותר מדבר אליכם בהקשר הזה. הנה דוגמא קטנה לשדרוג שמאוד קל לעשות בכל בית - 4 מראות יפיפיות (הספרה 4 מסמלת עושר), התלויות מעל כורסא סגולה מלכותית.  

 סטיילינג: קרן אור ש. בלוטרייך – "קרן אור בבית"', צילום: טטיאנה פאוטוב

 

נסו למצוא חפץ או פתגם, תמונה או אביזר המשקפים את השאיפה הקרייריסטית שלכם, והציבו אותם בצד הצפוני של הבית. השתמשו בחפצים או מילים המבטאים את הרצונות שלכם. 

 עיצוב: אביבה סיטון, צילום: שי בן אפרים

 

כאן, אפשר גם לחשוב על חפצים לא טריוויאליים. למשל, אם אתם רוצים לפתח קריירה בתחום החלל, יהיה מעניין להציב אביזר כמו טלסקופ באזור הצפוני בבית.

 עיצוב פנים ואדריכלות: סטודיו "1:1 אחד לאחד - מעצבים פנים", אלעד יששכר וטלי פורת סטרר, צילום: אורן כהן

 

צפון-מערב הוא אזור של הזדמנויות לנסיעות. אם בא לכם לטייל בעולם בקיץ הקרוב, תוכלו להציב בפינה הצפון-מערבית של הבית גלובוס מעוצב. 

 אדריכלות ועיצוב פנים: נרקיס ברזני, צילום: שי אפשטיין

 

רוצים לפעול לקראת מימוש עצמי? לשם כך כדאי שתבחרו תמונה או פסל שמדברים על התפתחות רוחנית, אותו תמקמו בצפון-מזרח הבית. למיקום האלמנטים בתוך התמונה שבחרתם יש חשיבות משמעותית, וניקח כדוגמה את התמונה הזו:

 עיצוב פנים: Korneev Design Workshop, צילום: Mihail Stepanov  

 

החלק השמאלי התחתון, שכאן הוא שחור לגמרי, מסמל את החסמים העמוקים שלנו להתפתחות רוחנית. החלק הימני התחתון, שמדבר על העתיד המיידי שלנו, נותן רמז שבקרוב נתעסק במה שקורה בצורה הכי פיזית בסביבותינו (מכיוון שהוא קרוב לחומר). החלק הימני העליון מדבר על ההווה, ומסמל הסתכלות פנימה. החלק השמאלי העליון גם הוא שחור, והוא מדבר על איך שאנחנו רואים את העתיד שלנו. היצירה כולה מתארת חזרה למקום ממנו התחלנו, המקום של השחור, אך מכיוון שבהתפתחות רוחנית אחד המסרים החזקים ביותר הוא מיקוד בהווה – עדיין מכלול התמונה הוא חיובי. 

 

קרן הורוביץ עוסקת בייעוץ פנג שואי ואסטרולוגיה סינית, והיא מנהלת את פורום פנג שואי באתר בניין ודיור. לעמוד הפייסבוק של קרן לחצו כאן >>


 • 3.
  כיוונים
  ענת | (05/29/2016)    
  כתבתם להציב פריטים שונים בכיוונים שונים, למשל "צפון מערב הוא הזדמנות לנסיעות". אני למדתי שלכל אדם יש כיוון אישי שלו על פי מפה אישית ולא הכיוון האמיתי של צפון דרום וכו'. אשמח להסבר
 • 2.
  שולחן/מגש אוכל
  אתי | (05/29/2016)    
  הבית מעוצב מאוד לטעמי . איפה ניתן לרכוש שולחן/מגש אוכל עם מוטות כמו שרואים בתמונה?
 • 1.
  נעים ומזמין(ללא טקסט)
  שני | (05/29/2016)