פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

יש דברים נסתרים: פתרונות אחסון חבויים

איפה מחביאים את קרש הגיהוץ? ואת מכונת הגילוח והפן? שואב האבק וחומרי הניקוי? יש דברים שאנחנו מעדיפים שלא יהיו גלויים לעין. בכתבה הבאה פתרונות אחסון חבויים חכמים

22/02/2018
יוספה קמחי, מערכת בניין ודיור

כולנו מעדיפים מראה בית מסודר וחף מבלאגן, ותרים כל הזמן אחרי פתרונות אחסון חדשים. ישנם חפצים שאנחנו לא עושים בהם שימוש רב, ויכולים לאחסן ב"בוידעם" המודרני, אי שם במעלה הארון, עד להודעה חדשה, אבל מה לגבי הדברים שאנחנו כן משתמשים בהם, ולא רוצים שהם יהיו למראית עין? כמו למשל המגהץ? וחומרי הניקוי? והחבילה הענקית של נייר הטואלט? הקומקום החשמלי וכלי המטבח השונים? הרשימה עוד ארוכה. לנו נמאס לראות אותם מול הפרצוף כל היום. אז שקדנו ומצאנו פתרונות יצירתיים. הנה הם לפניכם:

 

למה להסתיר כשאפשר להיות יצירתיים? מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/201887995769533949/


איפה הפן? ומכונת הגילוח?

את מגירות אחסון מתחת למיטה אתם כבר מכירים, נכון? הן אידיאליות לאחסון מצעים ושמיכות. והנה משהו שלמדנו מבתי מלון: תנו כבוד גם למגירות האחסון שלצדי המיטה. הן אידיאליות לאחסון מייבש השיער, התמרוקים, הפצירות והפינצטות למיניהן, ואפילו נעלי הבית. ובצד שלו? מכונת הגילוח וקוצץ השיערות מהאף - הנה מצאנו להם מקום מכובד להתחבא בו. דרך נוספת וחכמה היא ליצור מדפים על דלתות הטואלט, בחדר השינה או האמבטיה, ולאחסן בהם את המכשירים הללו. 
 
 
מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/469148486164470855/
 

איפה המגהץ? והקרש?

באמת, איפה המגהץ? זוכרים איפה שמתם אותו פעם אחרונה? וקרש הגיהוץ? מתי הוא ישכור לעצמו דירה באופן עצמאי? תופס חצי בית. חשבנו וחשבנו ואז גילינו שיש היום פתרונות מפתיעים לנושא הזה. קרש גיהוץ מתקפל הבנוי בתוך נישה בארון וניתן לשליפה בשעת הצורך. הוא אינו תופס מקום במצב סגור, ומשתלב עם עיצוב הארון. גם למגהץ מקום ייעודי בארון, בצורת מגירה או תא אחסון בגודל המותאם לו. בינינו, כל בית צריך כזה.
 
 

מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/199354720990455003/
 

איפה שואב האבק?

עוד מכשיר שמתחבא בדרך כלל בארון הוא שואב האבק. פעם שואבי האבק היו גדולים ובאמת לא היתה אופציה אחרת, והם תפסו מקום נכבד בארון הבגדים או במחסן. כיום, בואו נתקדם, יש שואבי אבק רובוטיים שהם כבר חלק מהחדר, וגם שואבים ידניים אלחוטיים, כמו אלה של דייסון, למי שאוהב לשאוב בדרך הישנה, מעוצבים להפליא, שאפשר לתלות בגאווה על הקיר. אנחנו ראינו אפילו אחד בצבע ורוד בזוקה. הכי שיק.
 

מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/686447168175931218/


איפה הקומקום? והבלנדר?

תנור ומדיח אינטגרליים חבויים הם כבר פופולאריים ומקובלים. היום מייצרים גם ארונות מטבח חבויים לשאר המכשירים. מטבחי רציונל מציעים ארון משולב לתנור, מיקרוגל ומכונת קפה ובמטבחי מודולנובה יש ארון המכיל את כל מוצרי החשמל הנלווים - טוסטר, מכונת קפה, מיקסר, פוד פרוססור ועוד. 
 
 
ארון משולב תנור מיקרוגל ומכונת קפה, צילום: באדיבות קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי רציונל
 
"המוצרים העיקריים שאנשים רבים רוצים להסתיר מאזור השיש הם בר המים, הקומקום החשמלי, המצנם ושאר מוצרי חשמל שנהוג למקם על השיש" אומר לנו שלומי בר-עוז, סמנכ"ל השיווק של רשת מטבחי דקל. "פתרון נהדר לכך, הוא לנצל את האזור הפינתי של המטבח, החיבור בין שתי צלעות המטבח, כדי לאחסן מוצרים מסוג זה מאחורי דלת ארון שיורדת עד לגובה השיש. כלומר, נהנים משיש שגם ניתן להניח עליו מוצרי חשמל שונים ומסתירים אותם באמצעות דלת שיורדת כלפי מטה". אהבנו. 
 
 

מוצרי חשמל קטנים מוסתרים באמצעות דלת שיורדת כלפי מטה עד גובה השיש. מטבחי דקל, צילום: עידן גור, עיצוב: יפית רותם
 
 

איפה כל שאר כלי המטבח?

שימוש בארונות גבוהים זה הסוד במטבח. נצלו את כל גובה הקיר עד למעלה באמצעות מדפים ובאזורים הגבוהים מאוד השתמשו במגירות שנשלפות בקלות. אם יש לכם אי – אשר ממוקם בדרך כלל באמצע חלל המטבח, ניתן להשתמש בכל האזור התחתון מתחת לאזור העבודה עצמו, לאחסון, ואפילו לפח. מה שיפנה מקום מתחת לכיור לדברים אחרים. אם אין לכם אי - גם אי נייד על גלגלים יכול להוות פתרון מצוין. העיקר שתפנו מקום למוצרי החשמל הקטנים וכלי המטבח שלא צריכים לעמוד על השיש כל השבוע. בלנדר, קומקום חשמלי ומצקת יקרה - נקרא לכם כשנצטרך. תודה.
 


מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/63683782209868367/

 


מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/524106475375556220/

 

מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/425168021057971372/
 
פתרונות אחסון חבויים במטבח מודולנובה. צילום: יח"צ
 

מוצרי חשמל קטנים מוסתרים באמצעות דלת שיורדת כלפי מטה עד גובה השיש. מטבחי דקל, צילום: עידן גור, עיצוב: יפית רותם
 

איפה חומרי הניקוי והטואלטיקה?

כמובן שהשטח מתחת לכיור הוא אידיאלי לדברים האלה. גם כאן אפשר להתקין מדפים ומגירות לניצול מקסימלי (ראו תמונה). כמו כן, ניתן להשתמש בנישות – המרווחים בין הפאנלים והדלתות, כאזורי אחסון נסתרים, באמצעות מגרות אחסון נשלפות או מתרוממות הידראוליות. כך למשל במרווח בין מכונת הכביסה לקיר, ניתן "להחביא" ארונית מגירה ארוכה, צרה ונשלפת, הנעה על גלגלים, ולאחסן בתוכה את כל חומרי הניקוי ומוצרי הטואלטיקה השונים. כך ניתן לעשות גם במרווחים שבצידי המקרר או התנור ולאחסן דברים שונים. ארוניות ומגירות כאלו ניתן להזמין במידות מדוייקות אצל נגר פרטי או למצוא במידות סטנדרטיות בחנויות הפרזול. 
 
 

מתוך פינטרסט: https://www.pinterest.com/pin/Afu3UmaX4RT1bE_I5nQl8jO6hEQ2UC0v18buweRvTVyAZvIQX1H_r2I/