.
פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
.

איך לצבוע חדר ילדים?

חדר ילדים מעוצב צריך גם להישאר מקום פרקטי ונוח: כך תבחרו נכון את צבעי הקיר ואת הגוונים

28/04/2014
תוכן שיווקי
כשמדובר בילדים שלנו, אנחנו מוכנים לעשות הכל כדי שיהיה להם טוב. הכי טוב. על אחת כמה וכמה כשמדובר בתינוק חדש שמצטרף למשפחה – ההתרגשות, הציפייה, הקסם. 
 
חדר התינוקות שאנו בוחרים ומעצבים יהווה עבור התינוק את העולם בו יגדל בשנותיו הראשונות, ובו נחווה יחד עמו נקודות ציון משמעותיות. משום כך לא פעם אנחנו מכניסים אל החדר גם את כל השאיפות והמשאלות שלנו לגבי חייו – עד שהוא יגדל ויוכל להגיד לנו בעצמו מה הוא רוצה.
 
חדר הילדים - ממלכה קסומה של אור וצבע
עולם הילדים נתפס תמיד כמלא דמיון וצבעוני במיוחד, על כן "נפרצים המחסומים" בכל הקשור לשימוש בגוונים עזים וצבעוניים יותר, וגם אין גוון מסוים שהוא "טוב" או "רע" לחדרי ילדים. 
 
אז איך מתכננים צבעוניות? תחילה כדאי לבחור רעיון כללי לחדר. כשמדובר בתינוקות, תמיד אפשר לקחת רעיון לצבעוניות מאגדות וסיפורי ילדים כמו "הנסיך הקטן", "שלגיה", "פו הדב" ועוד. מלבד ההחלטה על הצבעוניות, אפשר גם להחליט על מוטיבים כחלק מהסיפור של החדר, ולהוסיף עיטורים של שבלונות או חותמות מאותו סיפור.
 
כדי להוסיף יותר עניין לחדר, ניתן לשלב צביעה באפקטים מיוחדים, המעשירה את התוצאה הסופית. לדוגמא: אפקט עננים של טמבור, המבוצע בטכניקת ווש בעזרת "פנטזיה ווש": ערכה הכוללת את הצבע לקיר וכן את הספוג המיוחד לצורך יצירת האפקט. בעזרת "פנטזיה ווש" כל אחד יכול להיות אומן, וליצור לעצמו את האפקט הרצוי על הקיר. ההמלצה שלנו בנושא זה – להתאמן קודם על קרטון, עד שמגיעים לאפקט שרוצים – ואח"כ לצבוע את הקיר.
 
לילדים יצירתיים במיוחד אפשר להשאיר קטע קיר שעליו הם יוכלו לצייר או לתלות עבודות, ושאותו ניתן לחדש מדי תקופה קצרה כדי שלא יתלכלך יותר מדי. כל עוד הם מבטיחים להישאר באזור שהוגדר.
 
עכשיו לפרקטיקה – במה לצבוע?
ילדים גדולים יכולים להשתתף הלכה למעשה בצביעת החדר – הצבעים של היום קלים ופשוטים לשימוש, כמעט ואינם מטפטפים וכלל לא רעילים, כך שאין כל מניעה להפוך את הצביעה לחגיגה של כל המשפחה.
 
צביעת קירות:
כמה זה טבעי שילדים לפעמים משאירים אחריהם סימנים: טביעות אצבעות על הקירות, סימני כדור, נעליים, אוכל ועוד. לטמבור יש פתרון קל ונח להסרת הכתמים מהקירות: סופרקריל קלין. הצבע מצטיין ברחיצות גבוהה במיוחד, המקלה באופן משמעותי על ניקוי והסרת הכתמים מהקיר. לבחירתכם כל גווני פסטל מרהיבים ממניפה "לגעת בצבע". במידה ואנו רוצים מבחר גוונים גדול יותר, אנו ממליצים להשתמש ב"סופרקריל 2000", צבע אקרילי איכותי בגימור מהודר, הניתן להשגה ב- 1,561 גוונים ממניפה "לגעת בצבע".
 
כדי להוסיף יותר עניין לחדר, ניתן לשלב צביעה באפקטים מיוחדים, המעשירה את התוצאה הסופית. לדוגמא: סוויד מטאלי או סוויד מטאלי מנצנץ – מעניקים לקירות מראה מעונן דמוי זמש, קל מאוד לצביעה ברולר ובמברשת.
 
מתלבטים? רוצים לראות דוגמאות של חדרים ולקבל יעוץ ללא תשלום מיועץ גוונים מקצועי? היועצים של טמבור ישמחו לעזור לכם! התקשרו לבית טמבור 03-5708130 שלוחה 1
 

 
.