פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

צעירה לנצח: נטוצי סוגרת עוד עשור אבל עכשווית מתמיד

יום הולדת 60 לנטוצי, וזה בדיוק הזמן מבחינתה להסתכל קדימה. עם מנהל קריאייטיב צעיר ושאפתן, החברה מבטיחה שיש לה מה לחדש לכולנו

מאת: תוכן שיווקי

02/05/2019
תמונות: באדיבות נטוצי
הבחירה המנצחת של PJ - ספת TEMPO המסמלת את המעבר מהקלאסיקה המסורתית לקו הצעיר 
 
נטוצי, ממותגי האיכות האיטלקיים המובילים בעולם, חוגגת 60 שנות פעילות. אולם, הוותק הזה נהנה ממשב רוח רענן שמביא עמו הקריאייטיב דירקטור הצעיר PJ, המבקש להכניס קו חדשני לקולקציה של נטוצי ולהצעיר את קהל היעד שלה.
 
בין עבר לעתיד

PJ נכנס לתפקידו כמנהל קריאייטיב לפני כשנתיים, ומאז הצליח ליצור חיבור מרתק בין הערכים המסורתיים עליהם קמה והתפתחה נטוצי כמותג, ובין סגנון מודרני ועכשווי. במקום לבטל את העבר, PJ מציב אותו במרכז הבמה ועוטף אותו בצבעים, צורות ומרקמים חדשניים. תפיסת עולמו, כך הוא מסביר, היא להישאר נאמן ל- DNA של המותג, אך להיות אמיץ מספיק כדי לצקת בו שינוי.
 
הכירו את PJ – מנהל הקריאייטיב התוסס של נטוצי
 
עולה לגובה

כחלק מתהליך ההתחדשות, הוכנסו לקולקצית נטוצי פריטי ריהוט גבוהים. הגובה מייצר אוורור ומאפשר זרימה בחלל, גם כשמדובר באובייקטים מאסיביים כמו ספות. כאשר רהיט ניצב על גבי רגליים דקות, נוצר מרווח בין חלקו התחתון ובין הרצפה, שגם מקנה תחושת מרחב וגם מקל על הניקיון. דוגמה לעיצובים גבוהים של נטוצי ניתן לראות במערכת הישיבה KENDO ובסדרת שולחנות הסלון TEMPO .
 
מערכת ישיבה מודולרית מדגם KENDO, בעלת רגליים מלבניות השומרות על ספייס מורגש 
 
שולחן מסדרת TEMPO, בעל רגלי מתכת דקיקות וגבוהות
 
איחוד כוחות

עוד במסגרת השינויים, בולט שיתוף הפעולה עם מעצבים בינלאומיים, בהם: מרסל וונדרס, רוס לאבגרוב, בנהרדט וולה, מאורו ליפרני ואנריקו מארטי. הקו המנחה את בחירת המעצבים הוא יכולתם לתת ביטוי לעולמות תוכן עשירים באמצעות חומר, צורה וגימור. בין התוצרים שנולדו כתוצאה משיתופי פעולה אלה ניתן למצוא את מערכת השינה שעיצב לאבגרוב. כמי שמקדם אג'נדה ירוקה, הוא יצר מערכת שינה עשויה עץ טבעי ללא אלמנטים מכאניים, ואף עשה שימוש בדבקים אורגניים על בסיס ירקות. תוצר נוסף הוא הקולקציה CAVA שעליה אמון ליפרני. קולקציה זו מושתתת על אלמנטים מודלוריים המדגישים את חווית המשתמש, והיא כוללת בין היתר מערכות ישיבה, שולחנות זכוכית ושולחן קפה. המודלריות מייצרת רב תכליתיות ומאפשרת לפריטים להיות רלוונטים לצרכים משתנים.
 
מיטה בעיצובו של רוס לאבגרוב, מתוך קולקציית ERGO, המבטאת את החיבור לטבע
 
ספה מקולקציית CAVA - האלמנטים המודלוריים מדגישים את חווית המשתמש
 
להתאהב מחדש

PJ כאמור לא שוכח את ההיסטוריה של נטוצי, ולצד כל העיצובים החדשים הוא גם מאדיר את המוצר המזוהה ביותר עם המותג – ספת ה-ICON. ספה זו המאופיינת בקווים מעוגלים, עוצבה לראשונה בשנות ה-80. בגרסתה המקורית היא רופדה בבד קטיפה ירוק שהקנה לה מראה אלגנטי ואצילי. יחד עם המעצב מיקלה מניסקרדי, עוצבה הספה מחדש והפכה לפריט בעל נוכחות מרשימה המשתלב באופן הרמוני בסביבתו. דגם ה- ICON  מיטיב לבטא את האסתטיקה של נטוצי, ואת ההקפדה של החברה בבחירת חומרים ובעיצוב מוצר. 
 
ספת ה-ICON הקלאסית - הקטיפה הירוקה משווה מראה אצילי
 
 ותודה לאמא

לרגל חגיגות ה-60 של נטוצי, מנהל הקיראייטיב עוצר כדי להיות בהודיה. לדבריו אין זה מובן מאליו שהמותג קיים ומצליח כל כך הרבה שנים, ויש להודות על כך בראש ובראשונה לאמא אדמה. האדמה היא המקום שעליו פועלת נטוצי, מסביר PJ, והחיבור אליה ואל הטבע הוא הלך הרוח המאפיין את החברה מאז ראשיתה. לטענתו, החיבור לאמא אדמה מתקיים בשלושה מישורים – השראה, מסירות וכעת בהכרת התודה אליה. 
 
מערכת ישיבה מסדרת DALTON - נותנת כבוד לעץ
 
החיבור אל הטבע מאפיין את נטוצי מאז ומתמיד