פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

צריכים גם לישון כאן! כך תימנעו מעיצוב מוגזם בחדר הילדים

בשנים האחרונות, חדרי הילדים הפכו להיות אחד מהחדרים היותר מעוצבים בבית. ולעיתים קרובות, מרוב שאנחנו מתלהבים משפע פרטי האקססוריז המקסימים הקיימים בשוק, מדבקות קיר, טאפטים, תמונות, ספות, בובות, סלי כביסה, ארגזים, שטיחים, מצעים וילונות וכד' אנחנו כמעט והופכים את החדר למגרש משחקים.

28/03/2018
שירלי כץ, מערכת בניין ודיור

מילת המפתח היא איזון. כשחדר הילדים, צריך לשמש גם כחדר משחקים, גם כחדר לימודים וגם כחדר שינה חשוב מאוד למצוא את הגבול הנכון כדי שכל אחד מהתפקידים השונים של החדר יוכל להתקיים בלי הפרעה.

 

צבעי פסטל תמיד מרגיעים יותר


צבעי פסטל על גווניהם השונים, הם אחת מהבחירות הנפוצות ביותר עבור חדרי הילדים. כשצבע "השמנת" נמאס, וכשמבקשים להעז קצת יותר, הכי בטוח ללכת על צבעי פסטל, וגם עם מתחשק לערבב כמה צבעים ביחד, צבעי הפסטל מתמזגים ומשתלבים מאוד יפה מבלי לייצר עומס ויזואלי. הם תמיד מדברים באותה שפה..

 

"משפחה" של צבעי פסטל נעימים. צילום: Mel + Mario

 

 שחור לבן: ללכת על בטוח 


אם שומרים על מונוכרומטיות אז קשה מאוד לפספס. אבל גם כאן צריך להיזהר כי גם "אפקט הזברה" – עומס של פסים וצורות קבועות שחוזרות על עצמן עלולות להימאס די מהר.

  חדר בשחור לבן - יש להזהר "מפספוס" יתר צילום: Ollie Gordon

 

להרגיע עם האקססוריז והטקסטיל


זה באמת מפתה. קיים שפע של פריטים ומוצרי אקססוריז מקסימים ובחנויות מציגים לנו לעיתים קרובות "חדרי קונספט" שכל מה שנשאר זה רק להעתיק אותם הביתה. אבל אל תשכחו שבדרך כלל בחנויות אתם רואים את הכל בחלל תצוגה פתוח ולא בחדר סגור וכאשר אנחנו מכניסים את כל הפריטים לחדר ילדים ממוצע (בגודל של 9-12 מ"ר) עלול להיווצר עומס מסוים.

 

צילום: David Giles

 

הקירות מייצרים רעש


טפטים מקושקשים וצבעוניים במיוחד מייצרים עומס ויזואלי מטריד. אם הקירות האלו היו יכולים לדבר, היינו שומעים צעקות. בנוסף, תמיד יש "סכנה" שהטפט ימאס עלינו מהר מידי.

 

חדר לילד מתבגר. צבעוניות חזקה – כייפית בטווח הקצר ונמאסת בטווח הארוך. צילום: Chris Everard

 

טפט רועש במיוחד גם בצבעוניות וגם בצורות. מתאים לגן ילדים אבל לא לחדר שינה

 

גם patterna שחוזר על עצמו מייצר ועומס של צורות וטקסטיל מייצרים עומס מיותר. צילום: Tim Young

 

ויהיה נחמד אם בסוף היום יהיה קצת סדר 


כאשר החדר משמש גם כחדר משחקים חשוב לארגן מראש מקומות אחסון, שמאפשרים איסוף מהיר של כל הצעצועים והמשחקים. אף אחד לא באמת אוהב לסדר אבל אם נדאג שמטלת הסדר תהיה קלה ונגישה אולי בכל זאת נצליח שהרי בסופו של יום בחדר הילדים אמורים קודם כל לישון!

 

קופסאות אחסון פתוחות מבטיחות סידור מהיר של החדר. צילום: Rachael Smith