פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

קטן עליה: דירה ברזילאית קומפקטית במיוחד

הדירה הזאת במרכז סאו פאולו מצטמצמת על שטח של 50 מ"ר בלבד – וזה רק אחד הדברים שאתגרו את העיצוב שלה

07/07/2019
צילום: Escanhuela Photo

זאת הקטנה גדולה תהיה: הדירה בסאו פאולו 

 

במרכזה של העיר הברזילאית סאו פאולו מסתתרת דירה קטנטנה שכל גודלה 50 מ"ר. לצד הקושי בעיצוב של חלל כל כך קטן, נוסף עוד פרמטר מגביל למשוואה – הדייר של הדירה הזאת לא ידוע כיוון שמדובר בנכס להשכרה. חברת SuperLimão, שקיבלה על עצמה את הפרויקט השאפתני, ניצבה אם כך מול אתגר כפול – גם למקסם את שטח הדירה, וגם ליצור עיצוב שיתאים לכמה שיותר דיירים אפשריים.
 
תכנית הדירה: ניצול מקסימלי של השטח
 
מרגישים את העיר: הנוף מחדר השינה
 
על מנת לעצב את הדירה באופן המושכל ביותר, חברת SuperLimão חקרה את הפרופיל המקובל של אנשים שמבקשים לגור בסביבה זו. היא למדה את צורכי היומיום של הדייר הממוצע ושאיפותיו הסגנוניות, והגיעה למסקנה שדירה מודרנית אך עם זאת רגועה תמשוך אליה את מירב הדיירים.
 
מה דיירים רוצים? סלון מפנק ופינת עבודה
 
גם למכונת הכביסה הצליחו ליצור מקום
 
בהתבסס על הממצאים, הוחלט לשים בעיצוב הדירה דגש חזק על אלמנטים טבעיים. כמו כן, נעשה שימוש רב בחומרים כמו בטון ופלדה, שמתקשרים לאופייה של העיר שמסביב. בתוך כך, לא שכחו המעצבים לתת מקום גם לטעמו האינדיבידואלי של הדייר העתידי, ודאגו ליצור מדפים רבים עליהם יוכל להניח ספרים, תמונות וחפצים אישיים. 
 
מבט מהכניסה: שילוב נכון של עץ, בטון ופלדה
 
חדר המגורים: המדפים נותנים מקום לביטוי אישי
 
התוצאה שהתקבלה היא דירה מתוכננת היטב ובעלת קו אורבני ואופי חמים. מיד עם הכניסה אליה פוגשים במטבח הפתוח ולצדו בחדר המגורים שבו גם יש פינת עבודה ויציאה למרפסת. בין חדר המגורים לסלון מפריד ארון עץ, אותו ניתן להזיז ליצירת חלל לופטי אחד פתוח. בצמוד לחדר השינה יש את אזור השירות, חדר הרחצה ויציאה למרפסת נוספת, שחושפת את סאו פאולו במלוא יופייה. 
 
חדר השינה: ניתן לסגור את הארון המפריד לקבלת פרטיות
 
חדר הרחצה: עיצוב נקי ופונקציונלי
 
המרפסת בחלל המגורים מכניסה נוף ואווירה לדירה