פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

מתחמם, לוהט, שרוף: רהיטים שרופים זה הכי מדליק

"שרוף" הוא אמנם לא תואר רצוי בכל הנוגע לאוכל, בגדים, שיער, עור ואפילו מוניטין, אבל אם יש פריט בעולם שזה דווקא מחמיא לו - הרי שזה הרהיט שלכם בסלון

30/04/2018
מאת: שירלי כץ, מערכת בניין ודיור


רהיטים שרופים זה לא טרנד חדש אבל חשבנו שלכבוד ל"ג בעומר שבוער אלינו במהרה, יהיה נחמד להזכיר לכם שלפעמים דווקא שריפה של רהיטים יכולה לשדרג אותם, ואפילו מאוד.


שדרוג הטקסטורה

 
המעצב האוקראיני ירוסלב גלנט (Yaroslav Galant), משתמש בשיטה של חריכת הרהיטים כחלק מהעיצוב הייחודי שלהם. הוא המציא שיטה אשר חושפת את העץ לטמפרטורה גבוהה מאוד בזמן קצר, כך שהשכבה החיצוני של העץ נכרכת ומקבלת גוון שחור,  אך הליבה נותרת שלמה וחזקה. לאחר תהליך החריכה וקבלת הגוון והטקסטורה הרצויים, הרהיט נמרח השכבת לכה מיוחדת (גם היא פטנט ייחודי של המעצב) אשר מחלחלת פנימה לתוך הרהיט ומקבעת את מרקמו החדש.
 
מתוך הקולקציה "Born 2B Burn" של המעצב Yaroslav Galant, חשיפה מהירה של העץ לאש בטמפרטורה של 1000 מעלות, ותהליך שימור ייחודי
 

שריפה במקום גילוף 

 
המעצב קספר המר (Kaspar Hamacher), משתמש בשיטה שונה לחלוטין – שריפה במקוף גילוף. הוא שורף את העץ לגמרי, אבל לא את כל הגזע. הוא מפסל את הגזע באמצעות השריפה ומעניק לו  צורה ופונקציה שהופכת אותו לרהיט המבוקש.
 
שרפרפים שרופים של המעצב Kaspar Hamacher - שריפה של חלקים בלבד מגלפים את הגזע לכדי רהיט
 

צריבה קלה 

 
לא חייבים לשרוף ולחרוך את העץ לגמרי בכדי לשנות את צבעו ומרקמו – ניתן לשלוט במידת הצריבה והחריכה ולהעניק לעץ מראה חדש, על ידי צריבה קלה בלבד. הצריבה הקלה מדגישה את הטקסטורה הטבעית של העץ ומעניקה לעץ מראה כפרי יותר.
 
שולחן שנצרב קלות, גילה מחדש את הטקסטורה הטבעית שלו
 

נשרף והוטבע

 
שימור גזעי עץ שרופים והפיכתם לרהיט פונקציונאלי יכולים להיווצר גם על ידי שילובם עם חומרים שונים – שעווה, פרספקט/פלסטיק, ברזל, אלומיניום וכד' – החומר הנוסף משמש כתומך, מגשר ומשמר של העץ השרוף.
 
שרפרף שעשוי מגזע שרוף הוטבע בתוך יציקת פלסטיק שקופה – שומר על יציבות וחוזק לצד שקיפות שמדגישה את הגזע השרוף הכלוא בתוכה. עיצוב: Minna Takala
 
אלומיניום שהותך לתוך גזעי עץ חרוכים. מעצבת: הילה שמיעה
 

גזעים עטופים בלבה

 
עץ שנצרב ונחרך על ידי לבה דביקה ולוהטת, כבר שווה הרבה יותר. גזעי עץ, שנקברו באדמה לאחר התפרצות הרי געש באינדונזיה, הפכו במשך השנים למאובנים ייחודיים שעוברים תהליך זהיר ומדוקדק של, חשיפה, ניקוי ושימור ונמכרים בצורתם טבעית,  באלפי דולרים ליחידה. 
 

גזעי עץ ששרדו לאחר שריפת לבה ונקברו באדמה במשך מאות שנים. כל גזע הינו יחיד במינו. נמכרים  על ידי חברת ARIE 
 

קליפה של גזע שרוף במיוחד

אני בטוחה, שבפעם הבאה שתעברו ליד שאריות של מדורה (וזה בטח יהיה ממש בקרוב..) תסתכלו קצת אחרת על שאריות העץ החרוכות ואולי אפילו תאמצו לעצמכם פיסת עץ מעניינת ותהפכו אותה לחלק מרהיט חדש, ייחודי ומעניין. 
 

 • 4.
  מדהים ביופיו(ללא טקסט)
  מיכל | (05/03/2018)    
 • 3.
  כתבה מעניינת ומחדשת
  דרומא | (05/02/2018)    
  לשם שינוי
 • 2.
  מדהים! כתבה מהממת!(ללא טקסט)
  שרל'ה | (05/02/2018)    
 • 1.
  השידה השרופה מזעזעתת(ללא טקסט)
  שיר | (05/02/2018)