פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

חזיון תעתועים: הפיצרייה שלא תצא לכם מהראש

אם תתבקשו לשלוף מהדמיון תמונה של פיצרייה באיזור מסחרי ישראלי, רוב הסיכויים שלא תתקרבו אפילו בקצת למה שפגשנו כשיצאנו לסיבוב באזור התעשייה של ראשון לציון

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

16/02/2014
צילום: יואב גורין
 
את התמונה של הפיצרייה הזו תתקשו לשכוח, והאמת שגם אנחנו: במקום לבחור בקו עיצובי בסיסי ושגרתי של פיצרייה ישראלית ממוצעת, החליטו ב"שומי'ז" שבאיזור התעשייה של ראשון לציון ללכת בגדול. למשימת התכנון נקראו צוות סטודיו OPA, לוטן זינגר וגלעד זעפרני, שהצליחו ליצור מקום שונה, צעיר וכל כך מיוחד. 
 
כמו בכל תכנון של עסק, השלב הראשון בעבודה על המקום היה הניסיון לפצח ולהבין מה לקוחות של פיצרייה רוצים לקבל כשהם מגיעים אליה. מעבר לפיצה עצמה ולכל מה שעליה, מדובר לרוב במשפחות או בקבוצות של חברים שמגיעות לבלות יחד על מגש עם זיתים או בלי. מצד אחד, הם יודעים שמה שהם אוכלים הוא לא המזון הכי בריא שישנו אבל מצד שני, הם גם מרגישים שאם הם כבר עושים את זה – אז לפחות באווירה של כיף. עם ההבנה הזו יצאו המעצבים לדרך צבעונית ומרגשת.
 

קיר מהפנט שמושך את העין עד לקצה, בו חלק צבוע בירוק זוהר 
 
 
החיבור של פיצה למטבח האמריקאי המודרני היה הקונספט שהתווסף לרעיון הבסיסי וכך הוחלט להכניס למקום השפעות של תרבות הפופ האמריקאית, עם פלטת צבעים חזקה שתיצור חלל דרמטי
ועוצמתי. החיבור לאיזור התעשייה בו ממוקם העסק היה דווקא בבחירה של שאר החומרים שהיו זולים, פשוטים ועם זיקה לסביבה התעשייתית.
 
שני חללי ישיבה תוכננו במקום. המרכזי הוא גם המושך והמיוחד ביותר וכולל שולחן ישיבה ארוך
וגדול עם כסאות מתכת בגווני ירוק זוהר ואפור מתכתי מתחלפים ומוקף כולו, למעט קיר אחורי באותו גון ירוק של הכסאות שבשולחן, בלא פחות מ- 5000 פחיות שהודפסו במיוחד עבור עיצוב המקום והונחו כאן אחת ליד ועל השנייה. חלל נוסף ופרטי יותר נמצא מימין לדלת הכניסה ובו שני תאי ישיבה בסגנון דיינר אמריקאי שבנויים, מהרצפה ועד התקרה מלוחות OSB שיוצרים כאן גם תחושה חמימה וביתית יותר אבל גם ממשיכים את החיבור לאיזור התעשייה ולשימוש בחומרים בסיסיים. מעבר בין החללים השונים, ויותר מזה - ישיבה בחלל הצבעוני והמרכזי - תיצור גם אצל האדישים ביותר תחושה של התפעלות. והפיצה? זה כבר עניין אחר.
 
 
 

5000 פחיות הודפסו במיוחד עבור עיצוב המקום
 

הכניסה לשירותים של המקום מוסווים באמצעות קיר נוסף
 

שולחן וכסאות המתכת מחזירים את החיבור אל איזור התעשייה שבחוץ
 

תא ישיבה עם תחושה קצת שונה
 

לוחות OSB תעשייתיים וקצת נגיעה של איטליה
 

תוכנית הפיצרייה
 

תוכנית העסק
 

אהבתם? הנה עוד כמה עסקים מרשימים: