פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

שחור ולבן

עיצוב קלאסי בגוונים של שחור ולבן תמיד נראה טוב ותמיד יישאר באופנה, גם בעיצוב חדרי אמבטיה

מאת: טלי בן-אבי, מגזין בניין ודיור

25/07/2010
צילום: באדיבות ויה ארקדיה

בצבעי השחור והלבן, מעבר לאלגנטיות שהם מקרינים, יש הילה מיוחדת של חגיגיות וטקסיות השילוב הקלאסי של שחור ולבן הגיע ברוב פאר גם לחדר האמבטיה, שהיום אפשר לומר בבטחה שהוא אחד מחללי הבית המושקעים ביותר
 
בשנים האחרונות שטף את העולם שפע של עיצובים, וטרנדים, אופנות בעיצוב פנים התחלפו חדשות לבקרים. בין אם אלה הרטרו-שיק והווינטג', שנתנו לגיטימציה לכל עיצוב ישן, או הסגנונות האתניים והשבטיים, לכולם מטרה אחת - להחדיר כמה שיותר פרטי עיצוב לשוק הממהר להחליף את גווניו.

מבעד לכל הסגנונות המפתים ניצבים שני צבעים קלאסיים ומבוקשים תמיד, שחור ולבן. מעבר לאלגנטיות שהם מקרינים, יש בהם הילה מיוחדת של חגיגיות, טקסיות, ואפילו מידה מסוימת של רשמיות. אם מדובר בעיצוב ישראלי, הבחירה בלבן מוכחת כמובילה במראה הכללי, בפרטי הריהוט ובצבע הקירות. המגמה החדשה בעיצוב, של שימוש בשילוב של שחור ולבן, מגיעה אלינו מעבר לים, ונראה כי תתקבל על ידי הישראלים בידיים פתוחות.

השילוב הקלאסי של שחור ולבן הגיע ברוב פאר גם לחדר האמבטיה, אחד מחללי הבית המושקעים ביותר

השילוב הקלאסי של שחור ולבן הגיע ברוב פאר גם לחדר האמבטיה, אחד מחללי הבית המושקעים ביותר. דוגמה קלאסית לעיצוב בשחור ולבן בחדר האמבט היא ריצוף וחיפוי משבצות בשחור ולבן, המזכירה את ימיה העליזים של העיר ניו יורק בשנות השלושים. לעיצוב הקלאסי הזה אפשר להוסיף הדפסים של קווים ישרים ומקבילים או נקודות אדומות, המדגישים אף יותר את האלגנטיות של העיצוב.

 גם חדרים אחרים בבית, כמו חדר המגורים, זוכים לעיצוב בשחור לבן. כיום ההיצע של האריחים מגוון במידות ובסגנונות ואפשר לרצף באריחים מלבניים במידה לא שגרתית של 120X60 ס"מ, ואף להעז ולשלב דקורציות לקירות בגווני שחור לבן.

על רקע אריחי הריצוף וחיפויי הקירות אפשר לשלב כלים סניטריים מסדרת Muse, כיורים, אסלות ואגני בידה בנגזרות של צבעים מנוגדים המשלימים זה את זה. חברת Frattini Carlo מציעה ברזים בשחור מט ולבן מט ובכך שוברת את הצבע המתכתי המקובל לברזים באמבט. הברזים האלה משתלבים בהרמוניה במראה הכללי של חדר האמבט והופכים אותו לחלל שנעים לשהות בו.

בשורה משמחת מביאה חברת ויה ארקדיה עם המוטו  Prestige You Can Reach  מטרתה של החברה לאפשר לכל אחד, אדריכל, קבלן או לקוח פרטי, ליהנות מחוויות בנייה ושיפוצים במינימום מאמץ. החברה מציעה מגוון מוצרים פרי עיצובן של החברות המובילות בעולם ואף תכננה מסלול PIV מיוחד המאפשר הצצה לבשורות החמות ביותר מהעולם וקבלת שירות אישי.
 
סניפי ויה ארקדיה: בני ברק, רח' הלח"י 17,  רעננה, רח' החרושת 5,  חדש! ירושלים, בר-עמי ויה ארקדיה, רח' ישעיהו 19, חדש! ראשון לציון מערב, שד' משה דיין מתחם G,  בקרוב: ירושלים, בר-עמי ויה ארקדיה, רח' האומן 25

אתר האינטרנט: www.via-arkadia.co.il