פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

מיחזור מעוצב: מה עושים עם צנצנות ריבה ישנות?

מעמד לנרות, מיכל לסבון ידיים או כוס שתיה מאוד מיוחדת - 7 רעיונות מדליקים לשימוש חוזר בצנצנות ישנות

17/04/2014
כתבה, עיצבה וצילמה: לירון ורדי "מיקולה"

אוקיי, תודו. נכון שגם אצלכם באחד מארונות המטבח מתחבאות כמה צנצנות עתיקות, ששמרתם פעם כדי "שיהיה"? ונכון שמאז לא רקחתם אף ריבה תוצרת בית, או הכנתם ממרח מיונז שום בעצמכם, או החמצתם מלפפונים מיניאטוריים? בדיוק בגלל זה הכנו עבורכם את הכתבה הזאת – כדי שסופסוף הצנצנות האלו יצאו מהארון ויקבלו ייעוד משמעותי בחיים!

 

 

למסיבה: כמה מתוק יהיה לקחת את כל הצנצנות הקטנות האלה, למזוג לתוכן לימונדה, להשחיל קש מפוספס ולהניח על השולחן עבור האורחים שלכם? תהיו בטוחים שכולם ידברו על זה!

 

 

ליצירה: אם אתם עוקבים אחר המדור הזה, אתם כנראה חבר'ה יצירתיים. אז פנקו את חומרי היצירה שלכם בצנצנות קטנות – גם רואים בדיוק מה יש, גם מרוויחים סדר בשולחן היצירה וזה גם כל כך יפה לעין.


 

לתפירה: יצירתיים כבר אמרנו? אז אם אתם גם בענייני תפירה, ארזו את אוסף הכפתורים שלכם בצנצנת, צרו כרית סיכות קטנה והדביקו אותה על המכסה. כמה נוח!


 

לאווירה: מארגנים ארוחה רומנטית? מארחים בחג? מחפשים מרכז שולחן מיוחד, זמין וזול? מלאו צנצנות במים, והניחו בכל צנצנת נר קטן (הוא יצוף). אפשר כמובן לגוון עם מים צבעוניים (השתמשו בטיפת צבע מאכל), עם אבנים קטנות שישקעו בתחתית, ועוד.


 

לחברה: יש לכם חברה שמאוד אוהבת ורוד? הכינו לה מתנה קטנה עם הרבה אהבה. קחו צנצנת ומלאו אותה במוצרי איפור קטנים (שפתון, לק, אייליינר, גלוס וכו'). את הצנצנת עטפו בצורה מעניינת (כאן השתמשנו בפיסת בד שהונחה על המכסה ונקשרה בוושי טייפ) – והתכוננו להרבה חיבוקים.


 

לאמבטיה: צנצנת לא חייבת להכיל אוכל, היא יכולה להיות גם כלי מצוין לסבון. קדחו חור במכסה בעזרת מקדחה, השחילו משאבה של מיכל סבון ישן שנגמר, מלאו בסבון והניחו באלגנטיות בחדר האמבטיה.


 

לפינוק של בוקר: ארוחת בוקר לא צריכה להיות משעממת. בעיקר אם אתם מגישים אותה למישהו אהוב למיטה! מלאו צנצנת ביוגורט, הניחו מעל שכבת דגנים או גרנולה, קצצו תותים טריים ושפכו דבש מעל. יוצא טעים!


 

 

אהבתם? הנה עוד רעיונות שאולי לא חשבתם עליהם:

יש לכם וושי טייפ? בואו תראו מה אפשר לעשות איתו בבית

מיחזור מעוצב: מה עושים עם דיסקים ישנים?

מיחזור מעוצב: מה עושים עם פקקי שעם מיותרים?

מיחזור מעוצב: מה עושים עם אטבי כביסה ישנים?

השראה: מה אפשר לעשות עם מדבקות גיר?

יש לכם בבית פריטים בצבע הטרנדי של 2014?