פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

האח הגדול: כל השימושים לקמין שיחמם בעיקר את הלב

קמין הוא מסוג הפריטים בבית שגורמים להתלהבות בהתחלה ונזנחים אט אט. מה עושים איתו כשאתם והוא כבר לא? הפתרונות נעים ממלונה לכלב ועד פינת קריאה חמימה

מאת: לימור קלר

11/01/2019

 

צילום: Randy Fath on Unsplash

 

 

הדילמה הנצחית בין הפונקציונלי לדקורטיבי מתבטאת היטב באלמנט כמו קמין. אם הוא חלק מביתכם, הוא עשוי להיות מועיל ומחמם כשקר או עזוב ונטוש כשחם או קר, משום שהחשק להפעיל אותו נשאר עם בולי העץ בחוץ. נכון שיש היום קמינים מגז או חשמל שעוקפים את הטרחה הגדולה או אפילו כאלה שמדמים אש רק כדי לקבל את הלוק הרצוי, אבל אם הקמין מכביד עליכם ואינכם יודעים מה בדיוק לעשות איתו, מצאנו לכך כמה פתרונות.

 

 

עוד קמינים לחימום מעוצב:

מחממים את הבית: המדריך היעיל לרכישת קמין לבית

קמין לבית: איך משלבים קמין גם בדירה בבניין?

 

 

נמצא מקום לספרים


על אחסנה כזו לספרי הבית בטח עוד לא חשבתם. לא במאונך או במאוזן כשצד הכריכה מציץ מהמדף, לא פרונטלי כשהכריכה חזיתית ולא בערימה על השולחן. רק לקבץ את הספרים זה על זה, לטחוב אותם לקמין ולדאוג שמה שרואים הם הדפים עצמם – לבנים, חלקים ונקיים.

 

 

 

 

הפוגה לקריאה


הילדים אולי לא נוהרים בהמוניהם לספריות, אבל אם נסדר להם פינה קטנה וקומפקטית, כמו מערה קטנה, ונקשט אותה בשרשרת אורות וכרית פופית, אולי כמה ספרים בצד יעשו להם את זה. נקווה רק שלא יביאו לשם את הסמארטפונים.

 

צילום: Emily Henson מתוך הבלוג lifeunstyledblog.com

 

 

נרות לאווירה


במקום לפזר את הנרות ברחבי הבית, ניתן לרכז אחד במקום אחד, שגם ייתן אפקט מרשים יותר. יש לדאוג לצבעוניות אחידה אך לגבהים שונים של הנרות כדי לייצר עניין.

 

 

 

 

מלונה לחבר הכי טוב


במקום להיסחב עם בית נייד לכלבלב הבית, אפשר פשוט לסדר לו מקום של קבע ממש בתוך האח. כרית נעימה, שטיח למרגלותיו וקערות מים ואוכל שלו – והכלב שלכם יודה לכם מהבוקר ועד היציאה שלו החוצה.

 

 

 

 

לוח וגיר


אם לא כיסיתם את הקמין בלוח גיר שחור, תוכלו לייצר אחד כזה במקומו על ידי צביעת הקיר וציור של האח הרצוי עם כל העיטורים הרצויים ואפילו אש מדומה. הלוח סופג הכול.